Що було в замку Снігової королеви і що було потім

“Холодно, пустинно, мертво!” Цей світ, в якому панує порядок та холод, – мертвий, в ньому немає почуттів, немає тепла, немає життя, навіть таке напрочуд гарне явище, як північне сяйво, спалахує “… так правильно, що можна… з точністю розрахувати, в яку хвилину світло посилиться і в яку стане слабшати.”

У скандинавській міфології можна зустріти опис найдавнішого із світів: “Нифльхейм – один из девяти миров скандинавского уфологического мироздания, страна стужи, существе зшаядо начала творения. Ядовитые студёные потоки

Нифльхейма заполнили мировую бездну. Країна холоду існувала завжди, Герді належить боротись із первісним злом.

Палац – символ свого світу, це не просто будівля, де мешкають його володарі, це простір, в якому сконцентровано все, чим живе цей світ: розкіш палацу принцеси, куди не пускають босоніж, напівзруйнований замок розбійників з вовками та круками і мертвий крижаний палац Снігової королеви.

Світ старої замкнений, це тільки її світ, він не впливає на життя інших людей, адже бабуея чаклує тільки заради власного задоволення, і тому замість палацу стоїть маленька хатинка, проте оточена муром. А маленькі

домівки лапландки та фінки.- оазиси посеред крижаної пустелі Снігової королеви.

Посеред озера стояв трон Снігової королеви; на ньому вона сиділа, коли була вдома, кажучи, що сидить на дзеркалі розуму; як вона вважала, це було єдине й найкраще дзеркало у світі. Зв’язок очевидний – замерзле озеро, крига на якому тріснула на “тисячу шматків, на диво рівних і правильних” – братблизнюк диявольськомудзеркалу з його скалками. В цьому холодному та мертвому світі таке дзеркало, яке перетворює людські серця на шматок криги – єдино правильне.

Особливість композиції. Казка – Твір одного героя, читач зустрічається з героями казки тільки тоді, коли з ними зустрічається Герда, і потрапляє до того чи іншого світу, коли туди потрапляє героїня. В житті Кая з тих пір, коли його серце перетворилося на кригу, мало що змінилось: крижане серце не може відчувати біль, щастя, натхнення, любов. “Холодно, пустинно, мертво… “- це можна сказати і про душу Кая.

Силу сліз Герди читач бачив вже у світі бабусі, яка знала чари – Герда підняла зпід землі троянди, теж певною мірою оживила квіти. В сльозах Герди не просто щирі почуття, тепер, у світі холоду та смерті, сила Герди сягає апогею – в сльозах героїні вся любов до Кая, до живого світу, до теплих людських взаємин. У сльозах Герди – несприйняття того, що несе світ Снігової королеви. Герда кардинально змінила життя маленької розбійниці, світ розбійників став “чужим” для маленької розбійниці, і тепер вона у пошуках “свого” світу, зустріч з Гердою та Каєм тільки підтримує дівчину в її пошуках; “Потім вона рушила своєю дорогою, а Кай і Герда – своєю.”

Таким чином автор виділяє Кая та Герду як головних героїв. В народній німецькій казці “Пані Метелиця”, українській народній казці “Дідова дочка та бабина дочка”, російській народній казці “Морозко” та ін. герої теж не мають імен (мачуха, пасербиця, сестри, дід, баба і т. д. ). Фольклорну традицію в своїй Творчості продовжують Ш. Перро (“Попелюшка або соболевий черевичок”), О. Пушкін (“Казка про мертву царівну та сімох богатирів”), С. Маршак(п’єсзказка ” Дванадцять місяців”) та ін.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Що було в замку Снігової королеви і що було потім