Розвиток зв’язного мовлення. Характеристика Попелюшки з однойменної казки Ш. Перро за простим планом
УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС
I семестр
ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА
(17 годин)
УРОК № 18
Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Характеристика Попелюшки з однойменної казки Ш. Перро за простим планом
Мета: допомогти учням глибше зрозуміти характер героїні та його значення для розкриття головної думки твору; розвивати писемне мовлення учнів, образне та логічне мислення, вміння працювати з текстом художнього твору; виховувати кращі людські якості. обладнання: портрет письменника, ілюстрації до твору. теорія літератури: образ
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
III. Робота над темою уроку
1. Колективне складання простого плану й підбір окремих цитат
Орієнтовний план
1) Хто така Попелюшка, чому одержала таке ім’я?
2) Яка дівчинка на вигляд у домі мачухи й на королівському балу?
3) Риси характеру Попелюшки. У чому вони виявляються?
4) Чим дівчина заслужила своє щастя?
5) Моє ставлення до Попелюшки.
2. Слово вчителя
– Цитата – це коротенькі уривки з твору, які підтверджують ваші судження про героїню. Цитати
Наприклад, пишучи про доброту Попелюшки та її незлостивість, уміння прощати, доречно навести такі слова з казки: “Якась інша дівчина за такі слова, певно, зіпсувала б злим сестрам зачіски”, а Попелюшка “зачесала їх так гарно, що кращого годі було й бажати”. Або: “Попелюшка сіла біля своїх сестер, привітно розмовляла з ними й почастувала їх апельсинами та лимонами… ” Якщо речення велике, його можна скоротити, поставивши три крапки. Цитат має бути небагато 1-3. Обсяг твору – 3/4 сторінки. Однакові слова в реченнях поряд бажано не повторювати, заміняючи їх синонімами, займенниками або перебудовуючи речення.
3. Написання твору на чернетках
(Можна прослухати 1-2 твори й прокоментувати їх.)
4. Написання творів у чистовому варіанті
III. Підсумок уроку