Розуміння образу Лаерта

Лаерт вважає себе знаряддям планів короля, не тільки месником, а захисником влади і життя першої особи в королівстві. Емоційно збуджений, він у полоні пристрастей, що і призведе його до загибелі. Важливим для розуміння образу Лаерта є аналіз його стосунків із Гамлетом. Доля міцно пов’язала цих героїв. Вони приблизно одного віку. Обидва деякий час провели за межами Данії, тобто бачили світ і людей. Проте тол, коли Гамлет у Віттенберзі читав філософів і формулюва питання “Бути чи не бути?”, Лаерт у Франції пізнава життя іншим способом: шукав

пригод, навчався фехг. ваннютощо.

У трагедії відтворюються два зіткнення Лаерта і Гамлет Перша сутичка відбулася в момент поховання Офелії, ко. і молоді люди сперечаються з приводу того, чия любов до Офєл сильніша. Подібна суперечка може бути виправданою тільк, психологічним стресом обох героїв. Гамлет дорікає ЛаертсЕ за багатослів’я та патетику (“його пихате горе мене розлютувало”), проте сам говорить не менш патетично: “О, я кохав Офелію; братів і сороктисяч із міццю усією їх любові зі мною н зрівнялися б.

Смерть батька, божевілля, а потім і загибель сестри не мели не вплинути на Лаерта.

Події, що відбулися за короткиі проміжок часу в його житті, зруйнували звичний порядок, знищили навіть початкові уявлення про закон і справедливість Якими вони були до цієї миті, сказати непросто. Читач ста; свідком того, що герой дбав про честь сестри, родини. В – готовий віддати життя за неї, щоправда, і забрати чиєсь натомість. Однак якщо Гамлет сприймає Лаерта певною мірок: як свого двійника (“Я бачу в образі моєї долі і його долю”, – скаже принц Гораціо), то для Лаерта Гамлет – руйнівна сила що знищила його родину Лаерт не почув слів Гамлета про перемир’я, про братерське ставлення до нього, інакше він ма; би визнати, що задумує здійснити замах на життя брата. У героя вистачило мужності визнати закономірність результаті; свого зрадницького вчинку Він розповів Гамлету про змову прот? відповідальність за неї поклав на короля (“король… винен”). Не маючи звички захищати правду брати НЕ себе відповідальність, Лаерт не зможе до кінця залишитись чесним перед світом і перед собою, однак крок на цьому шляху він вже зробив.

Три герої трагедії змушені в межах дії визначити своє ставлення до помсти якдо ритуального акту певної історичної доби. Гамлет, носій нового уявлення про роль людини на землі, намагається перевести питання в площину доведення провини й особистісного покарання, проте, беручи на себе роль виконавця, герой потрапляє в ситуацію покарання Провидінням. Лаерт не відступає від старозаповітного закону, здійснює задум і падає жертвою власних інтриг.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Розуміння образу Лаерта