“Роль пісні в п’єсі Iвана Котляревського “Наталка Полтавка”

У всі часи українці були відомі своїм високим творчим потенціалом, особливо це стосується прекрасної співучості нашого народу. Любов до пісень досягала величезних масштабів, зокрема, не тільки окремі адміністративно-територіальні одиниці, наприклад, села і міста, мали власні пісні, а й навіть жителі України часто мали якісь певні пісні, які час від часу виконували.

У п’єсі від Івана Котляревського під назвою “Наталка Полтавка” автор добре відобразив цю народну любов до пісень. Більше того, він використовував пісню в якості складової

частини своєї п’єси, а не тільки як її творчу прикрасу. Деякі літературні критики змогли розбити всі присутні в п’єсі пісні на кілька категорій, всього ж таких пісень у п’єсі присутнє дуже багато – 22 . До першої категорії пісень відносяться народні пісні, написання яких відбулося ще до створення Іваном Котляревським своєї п’єси. При цьому деякі з них були видозмінені і навіть покращені. До другої категорії використаних Котляревським пісень можна віднести пісні, які були створені на підставі творів українських авторів. Наприклад, одним з таких творів був вірш Григорія Сковороди. Четверта
категорія пісень у п’єсі включає власні твори Івана Котляревського. При цьому варто сказати, що всі його власні пісні були пронизані народним духом, їх головні ідеї були запозичені з народної творчості.

Зазвичай літературна цінність будь-якого твору розкривається за допомогою його головних героїв, їх поведінки і дій. Роль пісні в п’єсі Івана Котляревського “Наталка Полтавка” велика, оскільки всі образи і головні герої п’єси розкроювати саме за допомогою пісні. Найбільш насиченим образом всієї п’єси є образ Наталки. Деякі пісні показують її, як відкриту, чесну і досить популярну серед представників протилежної статі дівчину. В інших піснях відображається і інша її сторона – рішуча, наполеглива бажаюча щастя перш за все. Водночас Наталці притаманний і смуток у зв’язку з тим, що її хотіли видати заміж за чоловіка, якого вона не кохала. Це показано в деяких ліричних і сумних піснях. Крім образу Наталки пісні описують і образ Петра, а також різні ідеї життя того історичного періоду.

Мені дуже сподобався стиль написання п’єси і те, що в ній було використано стільки пісень. Можна з упевненістю констатувати, що Івану Котляревському вдалося реалізувати все задумане і створити чудовий твір з урахуванням багатьох національних особливостей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

“Роль пісні в п’єсі Iвана Котляревського “Наталка Полтавка”