“Рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш”

Рідна мова є неймовірно важливою для кожної людини. Як відомо із засобів масової інформації та й просто на особистих прикладах багатьох людей з України, у нас ситуація з мовою вкрай непроста. Мова являє собою основу для життя суспільства та існує для взаємодії між людьми. Зрештою, мова відрізняє людей з різних країн, є індикатором своєї людини. На чужині люди, які чують від когось рідну мову, навіть якщо це відбувається випадково, відразу прагнуть об’єднатися з цією людиною, адже розпізнають в ній свого.

Наша багатостраждальна країна,

наша Україна, протягом дуже довгого відрізка часу перебувала під владою інших держав і державних утворень. Природно, всі ті держави мали власну мову. Щоб закріпитися на цій землі, стати тут головними і вважатися для українців найвищою владою інородці в усі часи прагнули знищити українську мову, змусити всіх українців говорити їхньою мовою і слідувати виключно їхнім правилам. Але хіба вдалося їм це зробити? Ні, зовсім не так. Сьогодні ми живемо в повністю незалежній і суверенній Україні, де єдиною державною мовою є українська мова. Це одночасно дивно і чудово. Нікому з тих, хто мав тут всю повноту влади, не вдалося
знищити українську мову, змусити всіх українців говорити чужою для них мовою. Все це тільки підтверджує відоме українську прислів’я: рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш. Мова – неймовірно живуче явище.

Як же так сталося? Завдяки чому ворогам нашої нації і самостійності не вдалося знищити українську мову? Я б виділив тут відразу кілька факторів. По-перше, завдяки нам, українцям, і нашим предкам. У всі часи українці були переконані в тому, що вони – це окрема нація, яка заслуговує мати суверенну державу з усіма обов’язковими складовими держави, в тому числі і з мовою. Саме з цієї причини батьки сміливо передавали мову своїм дітям, вчили їх розмовляти українською і завжди в побуті використовували українську мову. По-друге, звичайно, не можна применшувати значення літератури. Існує величезна кількість патріотичної літератури, яка могла бути написана виключно українською мовою. Тарас Шевченко, Іван Франко, Іван Котляревський та багато інших писали на українській мові і залишили за собою велику кількість дуже цікавих книг.

Рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш. Це – абсолютно правильне прислів’я. Українська мова збереглася всупереч всім тим проблемам, з якими вона стикалася. Кожен українець сьогодні може пишатися своїми предками і собою, оскільки нашу красиву мову вдалося зберегти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш”