Пустовий Іван Тимофійович

Іван Тимофійович Пустовий народився у 1952 році в селі Тополівка Віньковецького району Хмельницької області.

Освіту здобував у Київській студії естрадно-циркового мистецтва, згодом закінчив Київський державний інститут культури ім. О. Є. Корнійчука.

Понад двадцять завідує музичною частиною Хмельницького обласного академічного лялькового театру. Відомий на Поділлі і в Україні як композитор, аранжувальник пісень, автор текстів та музики пісень, аранжувальник, гуморист. Його талант шліфували роки, творчі зустрічі, гастролі. До нього

тягнулися музиканти, співаки, композитори. Як початківці, так і знані виконавці. Адже в свій час Іван Пустовий став першовідкривачем Олександра Пономарьова і Марини Одольської, Юрка Юрченка і Броніслави Солтисик, Наталі Валевської і Івана Березовського та багатьох-багатьох інших виконавців, про яких українському слухачеві пояснювати не доводиться.

Його музика звучить більш як у сорока виставах, що йдуть у лялькових театрах Хмельницького, Києва, Вінниці, Львова, Сімферополя, Полтави, Рівного, Луцька та інших міст України. Ці вистави отримали високі нагороди та відзнаки на Всеукраїнських та міжнародних

фестивалях.

А музика до першої на Україні лялькової поп-опери “Пан Коцький” увійшла до каталогу українських опер.

Написав музику та зробив обробки більше п’ятисот пісень на вірші українських поетів, та на власні тексти. Виконавці багатьох з них – народні та заслужені артисти України, а також юні співаки, підростаючі таланти. Скажімо, молода співачка Інна Олійник із піснею “Вітер” (автор Іван Пустовий) стала лауреатом “Червоної рути”, а діставши перемогу у проекті “Шанс”, зачаровувала нею вимогливе журі Голівуду (США).

Обіймаючи посаду керівника оркестру Народного самодіяльного ансамблю “Юність Поділля”, писав оркестровки музики до танців, аранжування народних та авторських пісень, у оркестрі грав на багатьох народних інструментах, брав участь у мистецьких фестивалях, що проходили у Польщі, Голландії, Франціїї, Бельгіїї, Греціії, Румунії, Німеччини та інших країнах Європи, де завойовував призові місця.

Як поет-гуморист Пустовий часто бере участь у культурно-освітніх заходах, друкується в колективних збірках.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Пустовий Іван Тимофійович