Проблема зіткнення особистості та влади в романі Михайла Булгакова „Майстер і Маргарита”
На уроках світової літератури ми познайомились із творчістю російського письменника Михайла Булгакова, відомого своєю неординарністю. Його внесок у літературу був значним. Він першим розкрив тему надприродного. Доказом цьому є його останній роман „Майстер і Маргарита”, який містить багато чого і реалістичного, і надприродного. Цей роман важко зрозуміти і зрозуміти повністю, бо в ньому розглядається велика кількість проблем, які і в наш час є актуальними. Я хочу розглянути проблему влади в романі, адже вона, влада, буває різною.
У романі
Але влада буває
Очевидно, що Диявол, маючи владу над Землею, не в змозі вирішувати, коли обриватися людському життю. І останнє слово у вирішенні долі Майстра і Маргарити теж належить не йому.
Мені здається, у романі дуже тісно пов’язані такі поняття, як „Бог” і „Любов”, оскільки Бог починається з любові, а любов – божественна сила. Можна сказати, що це влада любові. Заради кохання Маргарита покидає свого багатого чоловіка і переїжджає до Майстра.
Письменник розглядає різні види влади, але найбільше його цікавить влада державна, ідеологічна. Михайла Булгакова не влаштовувала влада, яка на той час існувала в державі. Адже його твори були заборонені. Така ситуація – ознака не тільки тоталітарної держави, а і свідчення про існування багатьох проблем, що існують у ній.
Михайло Булгаков – талановитий російський письменник, який зробив вагомий внесок у розвиток світової літератури. Його можна сміливо назвати Майстром.