Природа і людство

І. Природа – колиска людства, втілення краси і добра.

ІІ. Людина і природа – одне ціле.

1. Стосунки людей і природи (обожнення природи первинними людьми; з розвитком людства йде поступове навчання людей користуватися дарами і силами природи; але людство дійшло до знищення Хіросими і Нагасакі, до Чорнобильської катастрофи).

2. Оспівування щедрої краси природи у народних піснях, творах великих митців (в піснях: ясні зорі, тихі води, чисте поле, синє море; чарівні пейзажі Шишкіна, Левітана, Васильківського; українська природа в творах

І. Франка (“Захар Беркут”), М. Коцюбинського (“Тіні забутих предків”), П. Тичини (“Гаї шумлять”), В. Сосюри (“Щоб сади шуміли”)).

3. Щедрі дари природи людям (ліси – легені планети: свіже цілюще повітря, будинки і меблі; поля годують хлібом; на луках пасуться тварини, що дають нам молоко, м’ясо, вовну; водоймища годують людей рибою тощо).

4. Міцний зв’язок людини з природою (людина – частка природи, необхідність досягнення гармонії, злагоди людини з довкіллям).

5. Перетворення людьми природи на свою служницю (прагнення людей силою взяти скарби природи обертається лихом; електростанції

на річках – хворіють річки, гине риба; штучні моря замулюються; вирубуються ліси; земля перетворюється на пустелю; перетворення угідь на “туристські” смітники, браконьєрське знищення тварин і риби).

6. Сенс життя людини (посади дерево, збудуй дім, вирости сина).

НІ. Люди, схаменіться! (від кожного з нас залежить майбутнє нашої планети).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Природа і людство