Приклад твору на тему: Конституція в моєму житті

Прийняття 28 червня 1996 року Основного Закону України – Конституції – не тільки завершило складний п’ятирічний конституційний процес в Україні, а й стало для українського народу подією доленосного значення. Я вважаю, що це позначилось також і на мені. Українська держава, за незалежність якої століттями боролися мільйони українських патріотів і котра відродилася наприкінці XX століття як результат реалізації українською нацією свого незаперечного права на самовизначення, отримала цивілізоване уконституювання, яке відповідає правовим

традиціям демократичного світу.

У поступі вперед згодом буде й моя частка праці, адже Україна потребує мого молодечого запалу, моєї праці й любові. Тільки той. хто любить свою Вітчизну, свій народ, своїх батьків і свою оселю, зможе зробити свою країну багатою, а себе щасливим. Для того треба знати і розуміти положення Основного Закону нашої держави – Конституції України. Отримані знання допоможуть мені увійти в доросле життя політично зрілим громадянином незалежної держави, зрозуміти цінності демократичного світу, усвідомити себе часткою великого українського народу, який створив цю державу і є

у ній єдиним джерелом влади. Прийнята парламентом Конституція України, яка утвердила реальність української національної державності, дає не тільки можливість усім нам. які живуть на Україні, будувати вільну, демократичну, соціальну і правову державу, котра визнає людину найвищою соціальною цінністю, а є також даниною пам’яті мільйонів українців, що віддали своє життя за неї на полі слави в Україні і за її межами, на сибірських каторгах та по інших чужинах, а то й просто в рідній домівці в голодному 1933-му… Одні пішли з нього світу, щоб українська держава мала право на існування, а народ український – на мирну працю, добробут і злагоду, гідне місце в колі вільних народів. Мільйони патріотів загинули, щоб я та мої близькі, мої друзі жили сьогодні й берегли рідну українську державу, яка є також запорукою шастя і добробуту прийдешніх поколінь. Прийнята Конституція – утвердження нашого державного поступу до гідного українського народу життя. Вона є цінністю як для нинішніх, так і для майбутніх поколінь – для “…мертвих, і живих, і ненароджених…”

Конституція гарантує багато прав. Найважливішим, на мою думку, є право на життя. Це значить, що ніхто не може бути свавільно позбавлений життя.

Є ще культурні (духовні) права і свободи людини, які гарантує Конституція. Що ж являють собою ці права? Так, право на освіту охоплює практично всі основні види освіти. Я. гадаю, це дуже важливо. Зокрема, в Конституції зазначається, що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Коли я закінчу школу, мені доведеться вчитися або працювати. Все це також мені гарантує Конституція. Адже кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя. Вид діяльності можна вільно обрати або вільно погодитися. Поряд з правами і свободами нова Конституція визначає й основні обов’язки громадян України. У тому числі, це захист Вітчизни, не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані збитки. Кожен з нас повинен про це пам’ятати. Прийняття Конституції – це завжди подія, подія для всіх громадян, що живуть у цій державі. Мені здається, що людина відчуває себе впевненіше у правовій державі, яка гарантує їй права та свободи. Тому, щоб відчувати себе повноправним громадянином України, необхідно знати і шанувати наші закони, а головне, дотримуватися їх.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Приклад твору на тему: Конституція в моєму житті