“Порівняння висловів Черчилля та Чемберлена щодо миру та війни на Мюнхенській конференції”
Багато політиків сучасності та минулого вживали досить цікаві і важливі висловлювання щодо подій як в своїх країнах, так і в світі в цілому. Останнім часом ми дуже часто чуємо цитування Вінстона Черчилля, який, перебуваючи на Мюнхенській конференції в 1938 році, сказав, що у виборі між ганьбою і війною була обрана ганьба, що призвело до отримання і ганьби, і війни. Тобто, він мав на увазі, що вибір ганьби так і не зміг запобігти війні. Тоді ж Чемберлен сказав, що він приніс мир їх часу. Цікаво порівняти два вислови, щоб зрозуміти їх глибинні сенс, а
Я можу сказати, що тоді, у 1938 році, Черчилль був цілком правий, адже війни так і не вдалося уникнути. Чемберлен, насправді, ні в чому не вберіг власну країну від війни, це виявилося неможливим, адже війна все-таки почалася. Однак, я вважаю, що порівняння потрібно робити не з точки зору конкретних обставин минулого і історії, але з точки зору сучасності. Якщо спроектувати всі ці події на нинішній час, то що тоді краще: мир і ганьба чи війна? Чи у всіх випадках так звана ганьба веде до війни?
На це питання відповісти набагато
Є випадки, коли війни не уникнути. Але часто буває і так, що набагато краще відмовитися від застосування сили та знайти компромісні варіанти вирішення конфліктів. Я переконаний, що мирний вихід існує завжди, а тому треба прагнути його до останнього, щоб не допустити війни.