Питання з відповідями До твору М. Гоголя “Тарас Бульба”

Назвіть головних героїв повісті “Тарас Бульба”. Центральний персонаж повісті козак Тарас Бульбенко (Бульба), його сини Остап та Андрій. Хто такий Тарас Бульба і чому він є взірцем козацьких чеснот? Бульба – оборонець рідної землі, козацького товариства і православної віри. Розкажіть про Тарасових синів – Остапа і Андрія. Як вони загинули? Чи Були вони добрими козаками? Остап – козак, вірний клятві, гине страшною смертю, закатований ляхами. Андрій – зрадник козацтва і віри православної, зрадив вітчизну задля прекрасної полячки.

Справжній козак – Остап, тому що боронить віру, Батьківщину і не зраджує товаришів.

Яку освіту здобули сини Тараса Бульби – Остап і Андрій? Сини Бульби закінчили Київську академію, Андрій навчався легко і добре, був схильний до навчання, а Остап – важко, часто тікав, закопував свої книжки, бо прагнув бути справжнім козаком. Чому Андрій зрадив козацьке товариство? Андрій зрадив козаків через кохання. Він проміняв віру і Вітчизну на очі прекрасної полячки. Згадайте прізвища козаків, яких описав М. Гоголь. Як ви вважаєте, чому вони так прозивалися?

Теми.

Уславлення любові до Батьнівщини в повісті

М. Гоголя “Тарас Бульба”

Історична доба, відображена в повісті”Тарас Бульба”. У повісті М. Гоголя відображено події, які відбувалися у XVІІ ст., коли запорозькі козаки самовіддано боролися проти гнобителів українського народу.

Запорозька Січ – оплот козацтва. Твір прославляє Запорозьку Січ, яка була тією вольницею, де народжувалися сильні, волелюбні натури. “Запорозька Січ – це гніздо, звідки вилітають усі ті горді та міцні орли-ко-заки, звідки розливається воля на всю Україну”.

Уславлення священного почуття товариства. Запорозьке козацтво являло собою нерозривну єдність, воно було єдиним організмом, у якому всі пов’язані узами священного товариства. Тарас Бульба страчує свого сина, бо він У образі Тараса втілено вірність спільній справі, якій віддані усі сили запорозького козака. Тарас дуже схожий на богатиря з давньоруських билин. Тарас Бульба – один з тих характерів, які могли виникнути тільки у тяжке XV століття, у південній Росії, винищеній татарами. Тарас Бульбенко (або Бульба) був з числа корінних, старих полковників, мав прямий і грубий характер, любив просте козацьке життя, із презирством ставився до розкошів, які принесли із собою польські пани. Він виступав на захист козаків-селян, яких ці пани утискали. Тарас виймав шаблю у трьох випадках: коли комісари не догодили старшині і стояли перед нею у шапках; коли знущалися зрадив козаків. Непритомного Бульбу козаки відбили у поляків у бою під Дубно, а потім два тижні старий Товкач віз свого порубаного товариша на Січ, оберігаючи його, як дитину.

Широка картина народного руху. Повість Гоголя “населена” великою кількістю яскраво змальованих образів козаків, які самовіддано борються за незалежність. Цим автор показує масштабність народного прагнення до волі. Це й Мусій Шило, Кукубенко, Степан Гуска, Бовдюк та інші. Вони готові на самопожертву заради України.

“Тарас Бульба” – історична народно-героїчна епопея. У долях героїв твору показана історія волелюбного українського народу, для якого свобода своєї Батьківщини була найбільшою цінністю у світі.

Бойове товариство запорожців (за повістю М. Гоголя “Тарас Бульба”). Повість – частина книги “Миргород”, до якої також увійшли “Старосвітські поміщики”, “Вій” та “Повість про те, як посварилися Іван Іванович з Іваном Никифоровичем”. Гоголь описує жорстокі чоловічі звичаї і побут козацтва, їхню боротьбу з турками і ляхами та мирні заняття – рибальство, пивоваріння, ковальство тощо. Реєстровими вважалися козаки, записані (зареєстровані) як військові. “Охочекомонні” козаки йшли у військо тоді, коли самі мали таке бажання. “Здобути козацької слави” означало вбити ворога православної віри – турка або ляха, визволити козаків-товаришів з полону, оборонити рідну землю, православну віру та козацький скарб. Гоголь наводить дуже багато козацьких прізвищ, які відбивають основні риси зовнішності або характеру: Печериця, Козолуп, Долото, Кирдяга, Густий, Ремінь, Підсишок, Бородавка, Колопер, Шило, Метелиця, Закрутигуба, Вертихвіст, Кукубенко, Покотиполе, Писаренки, Вовтузенки. На Січі була заведена жорстка і чітка ієрархія. Влада, гроші, одяг, харчі були у руках кошового отамана, якого обирала козацька громада. Жорстоко каралися вбивство, зрада, шахрайство. Чесність, вірність рідній землі, вірі й козацькому братству, сміливість козаків гідні наслідування і сьогодні.

ПЛАНИ

Бойове товариство запорожців (за повістю М. Гоголя “Тарас Бульба”). Тарас Бульба – запорозький козак. Тема вірності та зрадництва в повісті М. Гоголя “Тарас Бульба”. Доля жінки-козачки в повісті “Тарас Бульба”. Уславлення любові до Батьківщини в повісті М. Гоголя “Тарас Бульба”. “Тарас Бульба” – це твір про героїзм та мужність українського народу боротьбі за рідну землю. Побут і звичаї запорожців у повісті М. Гоголя “Тарас Бульба”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Питання з відповідями До твору М. Гоголя “Тарас Бульба”