Питання с відповідями До теми “Літературна балада”

Поясніть, що таке балада? Слово “балада” походить від прованського “танцювати”. Балада – назва різних поетичних жанрів, які змінювалися протягом століть. У середньовічній поезії це народна танцювальна пісня любовного змісту з обов’язковим повтором-рефреном. Потім з балади зник рефрен, вона перестала бути танцювальною і перетворилася на пісню про благородне кохання. У XІX столітті балада вже являла собою сюжетну пісню з драматичним змістом. Що таке літературна балада? Балада – це сюжетна пісня з драматичним змістом, що має

автора. Більшість поетів зверталася до матеріалів легенд для створення історичного тла своїх творів. Найвідоміші балади Бернса, Шиллера, Гете, Гейне, Жуковського, Пушкіна, Лєрмонтова. Хто написав баладу про Вільшаного короля? Розкрийте зміст балади. Цю баладу написав Иоганн Вольфганг Гете. Батько і його маленький хворий син ідуть через темний ліс, де дитину зваблює Вільшаний король. Хлопчику ввижаються фантастичні картини, він помирає, а душу його забирає страшний вільшаний король.

Чому головний герой балади Фрідріха Шиллера “Рукавичка” лицар Делорж відмовився отримувати поцілунок – нагороду,

яку йому обіцяла Прекрасна Дама? Делорж не став отримувати нагороду, тому що жорстока красуня ризикувала життям лицаря, який її любить, не у бою, не для захисту життя, а у звіринці, серед страшних звірів – лише для того, щоб похизуватися перед іншими гостями владою над ним.

Який твір давньоруської літератури є основою поеми О. Пушкіна “Пісня про віщого Олега”? В основі сюжету поеми О. Пушкіна легенда з Львівського літопису про смерть київського князя Олега.

Що провішував Олегу волхв? Волхв провішував князеві смерть від коня. Олег відпустив бойового друга – вірного коня – на пасовища. Але він не досяг своїй мети. Олег помер від змії, яка виповзла з черепа його коня. Чого навчає легенда про Олега? Легенда навчає, що ніхто не може уникнути своєї долі – ні князь, ні простий воїн. Усі рівні перед своєю долею.

Літературна балада “Пісня про віщого Олега”. Основа твору О. Пушкіна – легенда з Львівського літопису. О. Пушкін поетично переказав легенду про смерть київського князя Олега, який був великим звитяжцем та завоював Царгород. Волхв провіщус Олегу смерть від його бойового коня. Волхв – служитель давньослов’янського язичницького бога Перуна, провісник долі. Він застерігає Олега, передбачає його смерть.

Олег простився з улюбленим конем. Князь Олег відпускає вірного бойового друга на пасовища. Дізнавшись про смерть коня, князь вирішив, що йому вдалося змінити призначену смертну долю.

Воля богів справджується. Нікому не дано перехитрити долю. Олег думав, що йому це вдалося і передчасна смерть більше не загрожує. Але князя вкусила змія, яка вилізла з черепа улюбленого коня. Пророцтво збулося.

Чи можна уникнути долі? Історія про князя Олега – не тільки поетичний переказ легенди про звичаї давніх часів, а й розповідь про протиборство людини і долі.)

Балада “Вільшаний король” та її повчальний зміст.

Жанр твору. Поезію “Вільшаний король” слід віднести до жанру балади., Вона має всі ознаки цього жанру. Балада – це ліро-епічний твір середнього обсягу, який має драматичний сюжет та певну тематику переважно фантастичну та історико-героїчну. Наприклад, “Вільшаний король поєднує у собі елементи містичного та реального, має чіткий сюжет, ідею.

Запозичені мотиви. Гете у своїй баладі “Вільшаний король” використовує фольклорні мотиви. Слід зазначити, шо українські письменники також широко використовували фольклорні мотиви у своїх баладах. Згадаймо, наприклад, твори Тараса Шевченка. Але українські письменники зверталися здебільшого до народних пісень, тоді як Гете використовує народну легенду про Вільшаного короля, який забирає до себе усіх дітей, що потрапили вночі до лісу. Але Гете у своїй баладі переосмислює згадану легенду, вкладаючи у неї моральний і навіть філософський зміст.

Сюжет. Балада “Вільшаний король”, згідно із законами жанру, має сюжет. Батько з сином повертаються лісом додому вночі, бо затрималися. Хлопчик чує, як до нього звертається Вільшаний король, кличе його до себе, але батько не зважає на переживання сипа, мотивуючи це багатою дитячою фантазією. Кульмінацією та одночасно розв’язкою твору є загибель хлопчика, який все-таки потрапляє до Вільшаного короля.

Поетика. Поетика балади дуже насичена: Гете використовує різноманітні тропи, художні прийоми, ритміка балади дуже мелодійна та довершена. Твір насичений епітетами, метафорами, паралелізмом, синтаксичними та риторичними фігурами. Ідея балади Й. В. Гете “Вільшаний король” та її філософсько-моральне значення. Головною ідеєю балади є те, шо кожна людина повинна слухати своїх рідних, не бути байдужою до їхнього болю та страждань, навіть якщо побоювання близьких здаються комусь безпідставними. Балада має надзвичайний повчальний та морально-етичний зміст. Крім того, вона вражає читачів захоплюючим сюжетом, містичними мотивами народних легенд та чарівною поетичною мовою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Питання с відповідями До теми “Літературна балада”