ПАРІС ВИКРАДАЄ ЄЛЕНУ – ДАВНЬОГРЕЦЬКА МІФОЛОГІЯ

Минуло багато днів відтоді, як повернувся Паріс у дім отця свого Пріама. Здавалось, що та зміна, яка сталася в його житті, змусила його забути про дар, обіцяний йому Афродітою. Тепер він був царевичем, а не звичайним, нікому не відомим пастухом. Але Афродіта сама нагадала йому про прекрасну Єлену й допомогла своєму улюбленцеві збудувати чудовий корабель. Він зійшов на корабель і вирушив у путь безкраїм морським простором у Спарту, де жила Єлена. Розпач охопив Кассандру1, коли побачила вона, як швидкохідний корабель Паріса віддалявся від рідних

берегів. Простерши до неба руки, вигукнула віща Кассандра:

– О, горе, горе великій Трої і всім нам! Бачу я: охоплений полум’ям священний Іліон, скривавлені лежать розбиті вщент його сини! Я бачу: ведуть у неволю чужинці плачучих троянських жон і дів!

Так вигукувала Кассандра, але ніхто не зважив на її пророцтво. Ніхто не зупинив Паріса. А він плив усе далі й далі. Причалив Паріс у гирлі Евроту і вийшов із своїм другом Ене́єм на берег. З ним пішов він до царя Менелая як гість, що не замишляв нічого злого.

1 Касса́ндра – донька троянського царя Пріама. Бог Аполлон, покровитель віщунів і митців, наділив її даром

передбачати майбутнє. Однак за те, що дівчина знехтувала його коханням, Аполлон покарав її: віщуванням Кассандри ніхто не вірив.

Радо привітав Менелай Паріса та Ене́я. На честь гостей приготував він багату трапезу. Під час цієї трапези вперше побачив Паріс прекрасну Єлену. Сповнений захоплення, дивився він на неї, милуючись її неземною красою. Похопилася красою Паріса і Єлена, він був прекрасний у своєму багатому східному вбранні. Минуло кілька днів. Менелаєві треба було їхати на острів Крит. Від’їжджаючи, просив він Єлену дбати про гостей, щоб нічого їм не бракувало. І гадки не мав Менелай, якої кривди завдадуть йому ці гості.

Коли Менелай поїхав, Паріс зараз же вирішив скористатися з його від’їзду. За допомогою Афродіти він умовив ніжними словами прекрасну Єлену покинути дім чоловіка і втекти з ним у Трою. Дала згоду Єлена Парісові. Потай повів Паріс прекрасну Єлену на свій корабель; викрав він у Менелая дружину, а з нею і його скарби. Усе забула Єлена – чоловіка, рідну Спарту і дочку свою Герміону – заради любові до Паріса.

Покинув корабель Паріса гирло Евроту, повізши з собою багату здобич. Швидко нісся корабель по морських хвилях назад до троянських берегів. Радів Паріс – з ним була найвродливіша зі смертних жінок, Єлена. Щасливо прибув він до троянських берегів.

(Із книги Миколи Куна “Легенди і міфи Стародавньої Греції”)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


ПАРІС ВИКРАДАЄ ЄЛЕНУ – ДАВНЬОГРЕЦЬКА МІФОЛОГІЯ

Categories: Твори з зарубіжної літератури

Links