“Основи щасливого буття на землі (за творчістю Г. Сковороди)”
Григорій Сковорода є одним з найбільш відомих українських письменників і, напевно, найбільш видатним українським філософом. Саме з цієї причини вивчення його творчості є настільки важливим для кожного свідомого українця. Відомо, що наріжним каменем діяльності будь-якого філософа є пошук щастя і сенсу життя. Займався цим також і Григорій Сковорода. В даному творі я розгляну його погляди на щастя, на основи і шляхи його досягнення.
Примітною особливістю життя філософа є його близькість до простого народу. Зі спілкування і взаємодії з народом
Другою основою щастя великий український філософ вважає людську працю. Даний аспект був розглянутий в його байці під назвою “Бджола і шершень”. У цьому творі автор вказує, що людина повинна шукати моральне задоволення і щастя у тій праці, яка їй близька, до якої в неї є здібності й таланти. Дійсно, з цим цілком можна погодитися. Відповідна праця, цікава робота може стати невід’ємною частиною людського життя, наповнити його безумовним сенсом і зробити людину щасливою.
Одночасно з тим автор визнає, що для різних людей щастя може відрізнятися в деяких особливостях. Наприклад, у поезії “Всякому місту нрав і права” автор розділяє щастя для людей різних професій. Зокрема, для поета він вказує щастя як чистий і нічим не затьмарений людський розум. Крім того, слід також зазначити, що для кожної людини, на думку Сковороди, надзвичайно важлива свобода, відсутність кріпацтва, про це він пише у своєму творі “Про волю”.
Творчість філософа Сковороди має безліч інформації про людське щастя. Проаналізувавши все це, я можу прийти до висновку, що для щастя за Сковородою потрібно чимало: єднання з природою, повна свобода, цікава робота і задоволення деяких особливостей особистого характеру.