“Ніщо не звеселяє душу людини так, як споріднена праця”

Видатний український філософ і письменник Григорій Сковорода написав багато творів, але він відомий не тільки цим. Крім цього, Григорій Сковорода також запам’ятався тим, що від нього походила безліч дуже цікавих і корисних висловлювань, які, як мені здається, дуже добре відображають реальне життя і його нинішнє, поточний устрій. Він відмінно розбирався в людях, а також у тому, що робить їх веселими, щасливими і такими, які хочуть жити і розвиватися.

Зокрема, однією з фраз даного літературного діяча і мислителя, які дуже запам’ятовуються,

є фраза про те, що ніщо не звеселяє душу людини, як споріднена працю. Що ж мав на увазі Сковорода, коли формулював цю думку? Як мені здається, поверхневий зміст стає зрозумілим кожній людині, адже всі ми стикалися з чимось таким на власному досвіді. Нехай кожен задумається про своє життя і про найбільш приємні і веселі його моментах. Я думаю, що тоді кожен з нас зможе згадати те, як він колись працював у веселій та цікавій компанії своїх друзів і однодумців. Дійсно, з цим варто погодитися – такі моменти дуже сильно веселять людську душу, роблять її більш відкритою і радісною. А якщо так сталося, що ви такого
ніколи не відчували, значить у вас вкрай убогий життєвий досвід і вам терміново необхідно заповнити його в цьому відношенні.

Чому ж так виходить? Щоб відповісти на це питання, слід спочатку зрозуміти, яке місце в житті людини займає праця. А працю можна називати однією з основ життя будь-якої людини. Вона має безліч особливостей. По-перше, на працю витрачається енергія. Вона являє собою те, на що людина готова приділяти свої час і сили. Отже, всі ми хочемо бачити та знати і результат праці. Результат повинен бути найкращим. По-друге, людина отримує радість і задоволення від взаємодії з іншими людьми. І особливо добре це відчувається під час праці. Саме з цієї причини краще всього трудитися в певної компанії – з якимись іншими людьми заодно. Це зможе підвищити ймовірність того, що праця буде дійсно результативною, а також дуже звеселить душу людини.

Григорій Сковорода був абсолютно правий, коли сформулював своє відоме висловлювання. У людини є безліч потреб. Двома з них є потреба в праці, а також потреба у дружбі і спілкуванні. Цілком зрозуміло, що якщо дві ці потреби задовольняються одночасно, то від такого задоволення людина почуває себе дуже добре і приємно. Проявляється це в тому, що душа людини стає більш веселою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Ніщо не звеселяє душу людини так, як споріднена праця”