Незвичайні явища природи

Незвичайні явища природи

Природа дивна й багатогранна. Деякі її явища не піддаються ніяким науковим теоріям і поясненням. Людині залишається тільки захоплюватися побаченим.

Північне сяйво

Північне сяйво – це незвичайне світіння, що утвориться внаслідок взаємодії верхніх шарів атмосфери із зарядженими частками сонця. Чим вище його активність, тим більша ймовірність виникнення сяйва. Дивне видовище можна спостерігати тільки у високих широтах, біля полюсів. Тривалість північного сяйва – від двох-трьох годин до декількох

днів.

Падаючі зірки

Уночі, у ясну погоду, нерідко можна спостерігати швидко ковзні по небу світні крапки. І хоча їх називають падаючими зірками, це всього лише невеликі камені, частки речовини. Яскравий спалах виникає, коли вони вторгаються в земну атмосферу. В окремі періоди в році метеори падають суцільним потоком. Таке явище називають “зоряний дощ”.

Кульова блискавка

Одне із самих загадкових природних явищ. Як зрозуміло з назви, така блискавка має форму кулі. Але іноді її обрису можуть нагадувати, грушу, краплю або гриб. Колір найчастіше теплих відтінків – жовтогарячий, жовтий, червоний,

але може бути й чорним, і прозорим. Розміри кульової блискавки також варіюються в досить широкому діапазоні – від 5 -6 смдо декількох метрів. Кульова блискавка характеризується непередбаченим поводженням і нетривалим життям – звичайно всього кілька секунд.

Гало

Гало – явище розповсюджене. Коло світла навколо сонця в середніх широтах може виникати раз у кілька днів. Поява гало має, на відміну від багатьох інших незвичайних явищ, наукове пояснення. Світлове коло утвориться в результаті переломлення променів сонця в крижаних кристалах, які втримуються в хмарах. Крім світних окружностей, по сторонах від сонця можуть виникати “помилкові сонця”.

Перламутрові хмари

Перламутрові хмари – явище вкрай рідке. Вони утворяться на висоті 15 -25 кми в холодних частинах стратосфери. Ці тонкі прозорі хмари, пофарбовані в перламутрові кольори, неможливо переплутати ні із чим іншим. Спостерігати їх можна в північних країнах або відразу після заходу Сонця, або перед сходом.

Двоопуклі хмари

Ці хмари за своєю формою часто нагадують літаючу тарілку. Вони мають вигляд двоопуклої лінзи. Часто утворяться перед ураганом. Учені думають, що незвичайна форма хмар пояснюється кристаликами льоду, які формуються під впливом зовнішніх факторів (наприклад, емісія літака, що пролетів).

Рибні й жаб’ячі дощі

Опади з живності – не таке вуж рідке явище. У стародавності його пояснювали просто – даром або карою богів. Сучасні вчені схильні бачити причину в торнадо або смерчах, які спочатку піднімають живність у повітря, а потім переносять на більші відстані. Але незрозуміло, чому жаби й риба падають на строго обмеженій території.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Незвичайні явища природи