“Над чим змусила замислитись мене героїня твору “Роксоляна”

Поведінка героїв різних творів, звички і характери цих людей, про які можна дізнатися за результатами прочитання, нерідко не тільки справляють дуже сильне враження на читача, але й змушують замислитися про деякі аспекти життя або буття. Яскравий і цікавий твір Осипа Назарука під назвою “Роксоляна”, звичайно, зовсім не став винятком з такого правила. Автор постарався і зобразив головну героїню так, що вона інтригує і зацікавлює будь-якого читача з перших хвилин прочитання твору. Звичайно, я не став винятком з цього прекрасного правила.

Головна героїня Роксоляна справила на мене сильне враження і змусила багато про що задуматися.

Насамперед, вона змусила мене задуматися про іноді настільки складною жіночу долю і про те, наскільки важко було виживати дівчині в ті часи. З одного боку, Роксоляна відмовилася прикидатися, вона вела себе відкрито і природно, цим вона й сподобалася падишахові. У той же час на її місці багато хто напевно сильно злякалися б, що призвело б до відсутності повноцінного розуміння з боку падишаха і, бути може, навіть до зневаги з його боку. Складність долі вкраденої в полон дівчини насправді зіграла їй на руку. Завдяки цим складнощам

вона стала сильнішою, кращою, вона змогла подолати всі проблеми, набратися досвіду і замінити свого падишаха в моменти, коли він не міг здійснювати повноцінне правління державою. Все це наштовхує на ще одну думку: іноді людина, якщо вона стикається з дуже складними життєвими обставинами, стає кращою, сильнішою, труднощі загартовують її. Причому це стосується не тільки чоловіків, від яких всі тільки і чекають прояву сили, але і від більш слабких жінок.

Ще однією думкою, котра відвідала мою свідомість за результатом прочитання цього прекрасного твору, стала думка про те, що будь-якій людині краще всього бути собою, не змінюватись, незалежно від компанії, в якій вона перебуває або знаходиться, вести себе у відповідності зі своїми життєвими принципами. На прикладі Роксоляни ми чудово побачили, як це добре і правильно. Дівчина вела себе дуже природно і вона досягла видатного успіху, ставши кращою дружиною правителя чужої держави.

Кожна книга може змусити людину замислитися про що-небудь. Іноді такі думки бувають в цілому позитивні чи негативні, але у випадку з твором Осипа Назарука ці думки дуже конкретні. Цей твір мотивує людину знаходити труднощі і справлятися з ними, бути собою, бути сильним і відповідальним перед власною совістю. Цей твір мені дуже сподобався, він заслуговує того, щоб його перечитали.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Над чим змусила замислитись мене героїня твору “Роксоляна”

Categories: Твори на задані теми

Links