“Моє сприйняття поезій Г. Аполлінера”

Будь-яка поезія, хто б її не написав, досить цікава і розрахована на те, щоб справити враження на читача не тільки своїм глибоким тематичним змістом, але і красою написання. Хочеться відзначити, що Гійом Аполлінер зумів стати успішним з обох цих точок зору. Йому вдалося одночасно описати вкрай важливі події в житті суспільства, а саме період війни, в той же час він зумів зробити це досить красиво та вправно з естетичної точки зору. Саме так я й сприйняв всю його поетичну творчість.

Ключовим твором з усієї творчості Аполлінера є збірка його

віршів під назвою “Каліграмы. Вірші Миру і Війни”. Ця збірна була опублікована до часу закінчення Першої світової війни, яка завершилася в 1918 році. Умовно збірку можна розділити на кілька частин. У той час як перша стосувалася довоєнних подій, друга описувала безпосередньо війну. В першій частині автор описував різні явища природи, приділивши цьому достатньо ретельну увагу. Можу сказати, що цю частину його творчості я сприйняв з інтересом і цікавістю, в цілому вона мені досить сильно сподобалася. При подальшому прочитанні творів я прийшов до висновку, що центром всієї філософії Аполлінера є людина. Саме
з цієї причини Аполлінер настільки уважно ставиться до війни. Як мені здалося з прочитання збірки його поезій, Аполлінер визнає, що війна це досить звичайне явище для всього людства. У той же час він не приховує своєї жалості по відношенню до тих, що постраждав внаслідок будь-якої війни. Що стосується конкретного поетичного зображення, як мені здається, у своїй творчості Аполлінер багато експериментує, вдається до використання раніше невідомих жанрів. За моїми власними спостереженнями я можу сказати, що у нього це виходить в певній мірі навіть непогано і ефективно.

Якщо проаналізувати всі твори відповідної збірки, я можу прийти до висновку про те, що мені найбільше сподобався вірш “Зарізана голубка і водограй”. В ньому автор звертається як до живих, так і мертвих людей, які, на жаль, загинули під час війни. Не можна сказати, що автор звертається до суспільства, він швидше апелює до конкретних людей. Особисто до мене Аполлінер зміг донести всю трагедійність війни. У той же час у мене все-таки залишилося відчуття, що за будь війною починаються мирні часи, а це значить, що все якось відновиться і стане добре. Саме так я і зміг сприйняти всю творчість Аполлінера.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Моє сприйняття поезій Г. Аполлінера”