Моральний вибір: добро чи зло?! (За повістю-притчею Б. Харчука “Планетнин”)

Життя… Таким коротким воно здається дія кожної людини. А як багато хо­четься зробити! Ще матенькою людина прагне самоутвердитися, пізнати нове, ці­каве, корисне, розібратися, шо таке добро і зло. Дійсно, людина сама визначає власні бажання. Що хоче отримати: здоров’я, кохання, матеріатьне благополуччя, владу над іншими…

У сучасному світі кожен намагається протистояти лиху, кривді, жорстокості, за­хищаючи добро, правду, справедливість. Як герой твору Б. Харчука “Планетник”, так і будь-яка людина опиняється в конфліктних ситуаціях

і мусить сама обира­ти правильний шлях. Тому герой твору повсякчас прагне довести людям свою щи­рість, чуйність, але вони не завжди її сприймають. Всі життєві негаразди односель­ці пов’язують і і Планетником – із представником, на їхню думку, нечистої сили. Згадаймо епізод, коли одного року великі зливи, а згодом посуха завдати шкоди врожаю і люди звинуватили його. Навіть прокляли Планетника і вирішили страти­ти, спалити. Хлопець в ув’язненні, бідолашна мати за допомогою квітучого нарциса звільняє сина. Планетник, перетворившись на вогняну кулю, відлітає у небо. Герой так і не встиг пізнати більшого,
щоб і даті творити добро на благо інших.

Безумовно, зла в нашому житті теж багато. Воно зумовлене багатьма обстави­нами. Але необхідно, за словами Планетника, жити “…у згоді з людьми, з усім…” Прислухатися до порад інших, “…ти дій – для людських поколінь. І не покла­дай рук”.

Головного героя назвати Планетником, бо він зумів накликати дощ, стягнув­ши хмари. Він – символ незламного духу природи. Вони віддзеркалюються одне в одному, і кожна людина, людський рід – із кореня добра і зла…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Моральний вибір: добро чи зло?! (За повістю-притчею Б. Харчука “Планетнин”)