Мир, у якому всі вирішують гроші
Учнівський твір По романі Джека Лондона “Мартін Іден”. Головною темою відомого твору Джека Лондона “Мартін Іден” є несумісність безкорисливої, поетичної особистості й буржуазного суспільства, у якому всі вирішують гроші. Дія роману починається у двох взаємозалежних напрямках: любов Мартіна до Руфі й боротьба Мартіна Іде-на за місце в суспільстві, за те, щоб це суспільство визнало його талант письменника. Причому боротьба ця велася Мартіном Іденом в ім’я “блідої, як лілія, дівчини” – Руфі. У її образі глибока, вразлива
Мартін зрештою дошкуляє, що зміна у відношенні до нього викликана єдиним – підвищенням розміру його банківського рахунку. І, усвідомивши це, він вирішує втекти від такої цивілізації на острів південних морів. Але й на пароплаві, на якому плив Мартін, усі дивилися на нього, як на знаменитість. “Життя стало болісне, як яскраве світло для людини із хворими очами. Вона блискала перед ним і переливалася всіма квітами веселки, і йому було боляче. Нестерпно боляче”. І десь на океанському просторі Мартін викидається з ілюмінатора каюти в океанську безодню й кінчає всю рахівницю з життям. Чому ж Мартін Іден добровільно йде з життя в годину свого повного тріумфу? Мартіном рухало почуття любові до жінки, йому здавалося, що Руф відповідає на його почуття взаємністю. У дійсності ж відношення Руфі до Мартіна ніколи не було однозначним. Вона ніяк не розділяла його прагнень, не розуміла його внутрішньої потреби стати письменником. Але цю різницю в поглядах на навколишнє життя Мартін зрозуміло занадто пізно.
Я думаю, що це визнання і є відповідь на питання, ключ до розуміння джерел його особистої трагедії. По своїй суті “Мартін Іден” – це роман про долю талановитої людини з народу в соціальних умовах капіталістичного суспільства, людини, що не змогла знайти нових ідеалів у середовищі, у якій кинула його життя, і не знайшов у собі сил стати в ряди тих, хто служить народу.