Мини-твір на тему: “Згаяний час – то втрачений скарб”
Постійно зайняті роботою, різними проблемами і переживаннями, ми все кидаємо, коли непередбачена хвороба вражає наше тіло. Тоді, забуваючи про роботу, ми віддаємо наш час і кошти для того, щоб повернути втрачене здоров’я. Нам всім буде корисно порівняти час, який ми приділяємо своєму тілу і час, відданий нами для своєї душі. На жаль, всю нашу увагу ми звертаємо на обмежене тимчасове будівництво нашого тіла. Чи не тому так часто наше життя порожнє?
Друзі, спробуйте приділити час вашої душі. Вона, як і фізичне тіло потребує їжі і тепла. Вона
У всіх нас є можливість оцінити, скільки ж часу ми втратили безповоротно в нашому житті. І часто із глибини свідомості приходить думка – вже пізно щось змінювати, часу майже немає. Чи можете
Так і в нашому житті. Маючи обмежений запас часу, ми все ж таки деякі дні або роки можемо використовувати розумно для добрих змін у нашому житті. Але буває й так, що люди переоцінюють власні ресурси часу, кажучи: “У мене ще багато часу, я все встигну, мені не потрібно поспішати”.
Але чи багато ми встигаємо за наше коротке життя? Оманливий час здатний створювати ілюзію надлишку і нам треба пам’ятати слова: “Згаяний час – то втрачений скарб”. Адже годинники йдуть, дні біжать, а роки летять. Напевно, нам потрібно частіше озиратися назад, щоб побачити і оцінити минулий час і наші справи, успіхи і скоєні помилки. І якщо частіше звертати назад наш уявний погляд, то і час може виступити ще в одній якості – якості вчителя. І як багато чому може навчити нас цей учитель. Досвід, накопичений роками, дозволяє побачити не тільки своє життя, помилки і невдачі, як би з боку, але й використовувати ще одну цінну якість часу. А саме виправити багато нерівностей і прогалини, а іноді й повністю змінити напрямок нашого життєвого шляху.
Цінний і багатогранний час при правильному використанні може відкрити перед нами нові можливості. Він допоможе повніше відчути цінність життя, подивитися на багато речей іншими очима. Втрачений або невірно використаний час може поставити людину перед куди більшими проблемами, ніж втрата грошей або інших матеріальних цінностей.
Секрет гармонійного використання часу полягає в тому, щоб першорядне і другорядне в нашому житті займало вірне місце. І тоді їх поєднання і взаємодія наповнить сенсом дні нашого життя. Як відомо, приблизно третю частину життя людина витрачає на сон. Це необхідно, щоб, відпочивши за ніч, ми могли з новою силою взятися за наші справи. Але якби ми спали 24 години на добу, марнуючи своє життя, то це було б безглуздою тратою часу. Так буває, що обставини заганяють людину в зачароване коло, коли ми працюємо, щоб їсти і їмо щоб працювати. І це все, на що йдуть наші роки, повернути які людина не в силах.
Сон, їжа, дихання – все це підтримує вогник життя в наших тілах і дає можливість досягти чогось дуже важливого за відведений нам час. Уявіть собі людину, яка хоче вступити до інституту і готується до цього, віддаючи весь свій час підручникам. Чи буде сенс у цій підготовці, якщо людина не тільки не стане студентом, але і не разу за все життя не спробує цього зробити?
Один з наймудріших людей серед тих, хто коли-небудь жили на землі, цар Соломон, написав такі слова: “Я бачив усі справи, що чинились під сонцем, це все суєта і томління духу”. Так на що ж потрібно нам витрачати свій час, щоб і наше життя не було порожнім і безрадісним? Цей же мудрий цар написав слова, відкриті йому вищою мудрістю: “Підсумок усього почутого Бога бійся і заповідей Його. Бо заповіді ці для людини”. Дуже важливо в житті знайти себе, і ці пошуки іноді забирають у нас велику частину часу. Але наскільки важливіше нам знайти мету у своєму житті. Тоді й робота, і саме наше існування знайде новий сенс, що несе з собою радість і задоволення. То ж ніколи не забувайте, що згаяний час – то втрачений скарб.