Людство та цивілізація

Людина – це частина природи. В результаті розвитку цивілізації чоловік став сильніше і поставив себе вище за природу. Чи має право він так робити? Адже харчується він плодами земними: спустошує надра землі; вирубує ліси – фільтри повітря; дихає киснем, викидав в атмосферу тонни шкідливих хімічних речовин; п’є воду, в яку зливаються заводські відходи, харчується продуктами, вирощеними на отруєній землі.

Чи часто хто-небудь з нас замислюється, а чи надовго вистачить земних ресурсів при такому їх безладному і інтенсивному використанні?

Кожен

думає: “А, на моє життя вистачить!” І дуже дивується, коли в його країні, в його місті, на його вулиці відбуваються катастрофи: могутні зливи зносять удома або ж вони йдуть під землю; рвуться труби каналізації, і смердючі потоки несуться в річку, озеро або в морі, курорти закриваються, і пити воду ще довго не можна; вибухають АЕС, і земля дарить нам мутантів.

Люди, в гонитві за престижністю і грошима, винищили багато тварин, деякі види яких вже неможливо відновити, або ж залишилися одиниці у деяких ентузиастов-природников. Невже важко зрозуміти, що є хижак і травоїдна тварина? Хижак, переслідуючи

тварину, хоче одного – наїстися. Він не уб’є більше, ніж йому потрібно.

І в цьому є гармонія, рівновага. Людина ж знищує все, що бачить, їй потрібно все більше і більше, вона йде семимильними кроками до своєї загибелі. Озирніться навколо, подивіться на світ, зрозумійте, що наша планета існує не для одноразового використання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Людство та цивілізація