“Людина – дитина неба і землі”

лівне твердження, адже багато літературних творів, у тому числі написані авторами з України, містять величезну кількість прикладів зв’язку між людиною і природою.

Що ж сьогодні відбувається в нашому з вами світі? Схоже, багато людей не просто забули про свою власну приналежність до природи, вони навіть почали знищувати природу – вирубувати ліси, осушувати річки та інші водойми, знищувати диких тварин заради забави, забруднювати довкілля хімічними матеріалами – і все це для того, щоб нібито зробити своє життя більш веселим і комфортним.

В той же час зворотний шлях, а саме єднання з природою, в тому числі з небом і землею, могло б піднести людину набагато вище, ніж вона знаходиться зараз, адже природа – це саморегулюючий механізм, де на кожне питання є своя відповідь.

Прекрасний приклад того, якими якостями може обдарувати людину природа, описана Борисом Харчуком в його оповіданні “Планетник”. Автор розповідає про хлопчика, який у міру свого зростання навчався спілкуватися з навколишнім його середовищем, знайомився з дивовижними істотами, які допомагали йому користуватися всіма дарами природи і навіть управляти деякими природними

процесами. На жаль, таких унікальних людей дійсно одиниці у світі. Вони викликають нерозуміння і роздратування у оточуючих людей, адже ніхто не терпить переваги інших. Тому в певний момент Планетнику довелося покинути цей тлінний світ людей. Але, тим не менш, він був справжнім сином неба і землі, не відмовлявся від своїх умінь, не бажав бути таким, як усі, і тому був настільки талановитим.

На жаль, сьогодні далеко не всі люди хочуть бути єдиними з природою. Так чи інакше, але людський прогрес і прогрес науки чомусь найчастіше пов’язаний з нанесенням природі шкоди. Людство весь час прагне вперед, хоче відкрити всі таємниці світу, але чомусь не задається питанням: а чи варто робити це? Адже природа гармонійно існувала тисячі років і забезпечувала повну рівновагу між усіма живими істотами. Бути може, що людині варто зупинитися і не намагатися дізнатися абсолютно все, адже в світі завжди є місце для таємниці? Втім, навряд чи людство коли-небудь зупиниться, незважаючи на те, що всі ми – діти неба і землі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


“Людина – дитина неба і землі”

Categories: Твори на задані теми

Links