“Культура мовлення – показник людської вихованості”
Напевно кожен з нас любить спілкуватися виключно з добре вихованими людьми. Саме в такій компанії людина відчуває себе найкомфортніше, готова розслабитися і спілкуватися без будь-яких застережень чи обмежень. Але що конкретно мається на увазі під вихованістю? Як відрізнити добре виховану людину від погано вихованої, щоб при цьому не втратити час на безглузде і безцільне спілкування з тими, хто насправді тобі зовсім і повністю не підходить? Відповідь на це питання вимагає окремого обговорення.
Що ж до різних показників людської вихованості,
Тих же, хто вихований неправильно і не володіє достатньою культурою мовлення, теж чудово видно.
Крім того, убогість мови сама по собі, невміння розмовляти і писати без помилок теж цілком може свідчити про те, що людина недостатньо добре вихована. Все-таки батьки несуть велику відповідальність за своїх дітей, тому вони повинні працювати над тим, щоб мова дитини ставала більш розвиненою, змістовною, логічною і різноманітною. Все це і охоплюється загальною категорією культури мовлення.
Насправді, всі люди повинні розуміти, що в суспільстві всі чудово орієнтуються і вміють давати відповідні оцінки всім оточуючим людям. Отже, низьку культури мовлення приховати ніяк не вдасться. І щоб не стати невдахою і аутсайдером у суспільних відносинах, необхідно працювати над своєю культурою мовлення, розвивати її, працювати на благо собі. Батьки, як люди, які виховують людину, теж відповідають за це великою мірою.