Корній Чуковський “Мийдодір”. Урок-подорож
ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи
ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА
Урок 28
Тема. Корній Чуковський “Мийдодір”. Урок-подорож
Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого російського письменника Корнія Чуковського; викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати любов до здорового способу життя, вчити засуджувати лінощі і неохайність.
Обладнання: портрет К. Чуковського; малюнки; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
І. Емоційне налаштування на урок
В школі справу хоч яку
Починаю по
Тож хвилини не втрачаймо,
Все нове запам’ятаймо.
– Діти, сьогодні ми вирушаємо у подорож. Але нам потрібно вибрати вид транспорту, яким ми будемо подорожувати. А допоможе нам у цьому загадка. (Робота в зошиті)
Полотно, а не доріжка,
Кінь біжить – стоніжка.
Кінь біжить,
Земля дрижить,
Із носа дим валить. (Потяг)
– Отже, транспорт вибрали, вирушаймо! Що потрібно взяти в дорогу, щоб час минув швидко, але з користю для пасажирів? (Настрій, упевненість, кмітливість, розум)
II. Актуалізація опорних знань
– Перша станція, до якої наближається наш потяг, називається
На станції головний – дід Буквоїд. Ось погляньте, що він накоїв. (Робота в зошиті)
“Му_а Цоко_уха”; “Ай_олить”; “Федо_ине го_е”; “Мий_одір”
– Поставимо букви на місце.
– До якого жанру належать твори, які ми щойно прочитали? (Казки)
– Які казки ми читали? (Народні, літературні)
– А чому їх так називають?
III. Повідомлення теми уроку
– Сьогодні на уроці ми ознайомимося із творчістю російського письменника К. Чуковського і його казкою “Мийдодір”, а також розвиватимемо навички виразного читання.
>> Станція “Літературна”
1. Розповідь учителя про творчість письменника К. Чуковського
2. Виразне читання казки вчителем
– Чому від хлопчика утекли всі речі?
>> Фізкультхвилинка
3. Читання учнями казки “ланцюжком”
4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання. Робота в зошиті
– Як соромив хлопчика умивальник?
– Що зробив замазура?
– Чи змінили своє ставлення до хлопчика речі?
– Що прославляє ця казка?
– Чому так важливо дотримуватись чистоти?
>> Станція “Бажань”. Робота в зошиті
>> Гра “Мікрофон”
– Розкажіть, як ви дбаєте про своє здоров’я.
IV. Підсумок уроку
>> Станція “Дім”
– Чи задоволеними ви повернулися додому з подорожі?
– На якій станції було найцікавіше?