“Ідея перемоги духа над матерією”

В українській літературі є багато творів, які показують і з упевненістю доводять той факт, що дух є більш сильним, ніж матерія. Насправді, протистояння абстрактного духу і матерії є досить цікавим, воно розглядалося не лише в українській літературі. Різні письменники мають відмінні думки і переконання з даного питання. Однак я можу сказати, що Осип Турянський у творі “Поза межами болю” показав ідеї про перемогу духа над матерією настільки добре, як до нього не робив ніхто.

У цьому творі розповідається про складний період в житті кожного

народу і людини – про війну. Але в ньому приділено увагу не тільки фактичним подіям війни, але і ставлення людини до неї. Тобто, Осип Турянський прекрасно розумів той факт, що для доведення торжества духу над матерією слід розглядати окремих людей, а не якісь воєнні обставини. Дух в даному творі проявили ті, хто спочатку опинився в полоні, потім зміг з нього тікати, але потрапив у ще більш складні обставини – треба було довго йти по жахливому морозу і засніженому простору. Велика проблем для колишніх полонених солдатів полягала в тому, що йти треба було довго, а вижити в таких обставинах було вкрай непросто,
я б навіть сказав практично неможливо. Але у всіх них був вибір. Хтось міг схитрувати, накинутися на іншого, відібрати у нього одяг, щоб зігрітися, або навіть опуститися ще нижче для будь-якої людини – з’їсти свого товариша, бо солдати були дуже голодні. Відомо, що з людиною може зробити власне тіло і свідомість, коли вона дуже голодна, коли їй холодно і надзвичайно погано, як ніколи раніше.

Проте в даному творі все пішло інакше і не так, як хтось міг би припустити. Втікачі прийняли рішення вчинити по справедливості, вони не накидалися один на одного і не намагалися вбити. Вони вирішили дочекатися, хто помре першим. І хай це все одно жорстоко, але все-таки показує високий стан духу, можливість думати головою, керуватися свідомістю, а не чинити так, як велить тобі матеріалістична частина твого тіла. Саме в цьому, як мені здається, і криється, ідея перемоги духа над матерією у творі Осипа Турянського “Поза межами болю”.

Ідея про те, що дух є значно сильнішим, ніж матерія, не є ні для кого новою. Вона йде корінням в переконання багатьох письменників. Але все-таки варто розуміти, що приклади для підтвердження цієї концепції можуть бути різними. І я глибоко переконаний, що саме твір Осипа Турянського служить прекрасним підтвердженням, тому його повинні прочитати всі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

“Ідея перемоги духа над матерією”