Головні мотиви поезії А. Малишка довоєнних літ

Глибоким патріотизмом позначені Пейзажні поезії Малишка цього періоду: “Гроза пройшла”, “Від степів і спілої пшениці”, “Нахилились медоцвіти”, “Вечори над полем, вечори імлисті…”. У цих творах нас чарує теплота, з якою змальовує поет красу рідної природи. Серед різноманітних творів Малишка довоєнного часу на особливу увагу заслуговують вірші про трудівників – простих людей села (“Материнська”, “Дядько мій, Микита-чорнокнижник…”, “Ще не шелеснуть явори…”), педагогів (“Павлуша”, “Учитель”).

Поет з любов’ю розкриває їхні характери, красу їхніх помислів і прагнень, мудрість.

Збірка віршів “Березень”. Уславлення людини, яка над усе любить свою землю, отчий дім, свою Батьківщину. Творчість Андрія Малишка передвоєнних років сповнена передчуттям майбутніх битв і походів, передчуттям неминучої воєнної грози. Як майже в усіх поетів того часу – це була примусова данина тогочасному ладу, політиці – у поета з’являються твори про суворі роки громадянської війни: “Богунські пісні”, “Заспів про Боженка”, балада “Опанас Біда”, в яких звучить грім минулих битв, героїка

воєнного подвигу, визначається місце поета в майбутніх випробуваннях. Поезії А. Малишка довоєнного періоду властивий гуманістичний пафос, правдивість і глибина почуттів. Він торкається різних тем: безмежного патріотизму, уславлення людини-трудівника. З його віршів постають чарівні пейзажі рідної природи. І все це поет змальовує зворушливо, яскраво, неповторно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Головні мотиви поезії А. Малишка довоєнних літ