“Гине мова – гине народ”

Всі народи мають щось найважливіше. І, як правило, надзвичайно важливою для кожного народу є його мова. Останнім часом ми дуже часто чуємо про те, як багато існує країн, в яких є відразу кілька офіційних мов. Дуже часто як приклад наводять Швейцарію, де таких мови відразу чотири. Таким чином нам намагаються натякнути на те, що і в Україні може бути багато мов і ні до чого поганого це не призведе.

Проте в усіх випадках результат може бути різним. Точно так само і Україні знаходиться в такому положенні, коли загибель української мови може призвести

до повної загибелі всього українського народу. Чому так виходить? Найімовірніше тому, що в умовах вільної конкуренції українська мова програє державній мови сусідньої держави. І якщо наша держава не буде підтримувати мову, її використання буде поступово зменшуватися, що призведе до остаточного зникнення.

Як мені здається, в нашому випадку українська мова є одним з ключових індикаторів всієї української ідентичності. Всі українські національні символи-герої, такі як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка творили українською мовою, створюючи свої унікальні і неповторні твори, читаючи які ми можемо

приходити до впевненого висновку про те, що Україна дійсно існує, її існування не є марним. А тепер уявімо, що поступово всі твори цих письменників будуть перекладені на інші мови і ми так і будемо їх читати. На що в такому разі буде спиратися українська ідентичність? За рахунок чого вона буде формуватися і підтримуватися? Цілком ймовірно, що українська ідентичність в такому випадку просто поступово зійде нанівець і повністю перестане існувати.

Не варто довіряти тим людям, які заперечують прямий зв’язок між рідною мовою і власною національною ідентичністю. Якщо нація хоче залишитися собою, зберегти свій народ унікальним і таким, який розуміє свою глибинну роль під час розвитку світу, потрібно обов’язково берегти свою мову, сприяти її розвитку і поширенню і робити все для того, щоб вона збереглася. Я абсолютно згоден з твердженням про те, що загибель мови може означати загибель народу. Звичайно, далеко не обов’язково це буде відбуватися відразу і вмить. Цілком припускаю, що цей процес буде поступовим і плавним. Однак результат його буде зрозумілим і однозначним – народ перестане існувати.

Всі ми повинні шанобливо ставитися до мов інших країн, але в той же час пам’ятати про те, що найголовнішим для нас є мова нашого народу. Вона безпосередньо пов’язана з народною ідентичністю. Зберігши її, ми забезпечимо збереження всього народу в цілому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.33 out of 5)

“Гине мова – гине народ”