Герой повісті-казки Л. И. Лагина “Старий Хотгабич”

Гассан Абдуррахман ибн Хоттаб з породи тих могутніх чарівників, фантастичних істот, яким поклонялися ще в доисламской арабської міфології, які оживали на сторінках чарівних казок “Тисячі й однієї ночі”. У люті цей дух може кожного перетворити в осла, у бездомний собаку, покритий коростою, у мерзенну жабу. Такого всемогутнього джина врятував з “страшного ув’язнення” самий звичайний радянський хлопчик Волька Костильков.

Дух, що звільнився із пляшки й матеріалізувався в білобородий старого, виявився “дуже цікавим, ласим

на лестощі, а головне, не в приклад іншим джинам, дуже відхідливим”. За задумом автора, казковий джин зіштовхується з реаліями радянської держави 30-х років, із соціалістичними “поданнями про щастя й справедливість”, з досягненнями наукового прогресу. “У вас дуже дивна й незрозуміла для мого розуміння країна”,- постійно дивується Старий Хотгабич Бажаючи догодити “драгоценнейшему”, “вельмишановному юному володареві”, Старий Хотгабич щораз попадає впросак, те роблячи дурну “послугу” на екзамені з географії, те нагороджуючи Вольку бородою, те відправляючи його друга нізащо ні про
що Виндию.

Але “каверзний старий” може бути покірним і за допомогою килима-літака здійснити мрію хлопчика про подорож в Арктику. Почуття прихильності й поваги до свого рятівника бореться в груди X. с “забобонами тисячолітньої давнини”. Разом з юним піонером Волькой ибн Алешей “” джин, щоперевиховався, поспішає рятуйте! генуэзским рибалкам, бореться з жадібними капіталістами й навіть власним братом Омара карає за жадібність і злостивість, перетворюючи його в супутник Місяця. До кінця незвичайних, веселих пригод Старий Хотгабич. і Вольки старий увірував, що “тільки чесна праця приносить пошану й славу”. Він гордо ходить у парусиновій піджачній парі, носить солом’яний капелюх “канотье”, а в анкеті правдиво відповідає на запитання про заняття до 1917 року: “Джин-професіонал”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Герой повісті-казки Л. И. Лагина “Старий Хотгабич”