“Філософсько-моральний конфлікт у творі “Життя – це сон”

Літературні твори завжди цікаві за рахунок тих конфліктів, які зустрічаються у них. Автори свідомо і навмисно створюють певні конфліктні ситуації, адже в результаті роздумів над ними, людина може усвідомити, наскільки складно влаштоване наше буття і як важко часом буває розібратися в ситуації, яка оточує людину у світі. Наявність філософсько-морального конфлікту у п’єсі авторства Кальдерона під назвою “Життя – це сон” присутня, і є досить цікавою для детального і детального розгляду.

Але, перш за все, необхідно згадати, що сюжет

твору полягає в тому, що батько, будучи правителем держави, отримав пророцтво, згідно з яким його син повинен був скинути його з трону, ставши новим правителем народу. Заради стабільності в державі та збереження своєї влади правитель залишив свого сина у в’язниці, тим самим позбавивши його усякої можливості вчинити злочинний за своєю природою переворот. Природно, що синові, молодій людині по імені Сехисмундо, не вдавалося нормально жити у такій ситуації, його рух був обмежений, він, по суті, не був повністю вільною людиною. Тим не менш, це час, проведений у в’язниці, багато чому його навчив. Точно так само
його навчив період життя, коли він її покинув, щоб знову повернутися відбувати своє покарання. У підсумку він став краще, сильніше і зміг навчитися багато чому корисному.

Як мені здається, головний філософсько-моральний конфлікт цієї п’єси полягає в протистоянні між особистим і суспільним. Правителю-батькові хотілося зберегти країну, він вважав, що син не зможе нею нормально правити. Тому, щоб запобігти такій можливості, він і запроторив його в темницю. І це йому довелося зробити, незважаючи на те, що він відчував до сина теплі батьківські почуття. Інший аспект філософсько-морального конфлікту п’єси в тому, що, незважаючи на своє ув’язнення і неможливість нормально розвиватися, Сехисмундо став кращою людиною, ніж був. Він зміг зрозуміти деякі життєві істини, цінувати те, що має. В кінцевому підсумку, передбачення, дане батькові-правителю, дійсно збулося, а Сехисмундо скинув його з трону. Втім, це цілком можна назвати хорошим, позитивним розвитком подій у тій країні.

Доволі часто можна зустрітися з творами, які мають певні конфлікти. П’єса Кальдерона під назвою “Життя – це сон” стала гарним прикладом того, які цікаві філософські проблеми піднімаються авторами у їх творах. Думається, багато людей були вражені і захоплені проблемами, піднятими в цьому творі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.00 out of 5)

“Філософсько-моральний конфлікт у творі “Життя – це сон”