Екологічна культура людини (твір-роздум)
Людина – найрозвиненіша серед істот планети Земля. Це особа, наділена надбаннями культури: духовної, матеріальної, культури взаємовідносин, екології. Екологічна культура є однією зі складових загальнолюдських відносин людини й довкілля.
У школі нам багато говорять про те, що людина має бути доброю, освіченою, культурною. Культура – це дотримання загальнолюдських морально-етичних норм взаємин між людьми. Останнім часом дедалі частіше почали говорити про екологічну культуру людини, про екологію як науку, яка включає відносини і довкілля:
Мабуть, екологічні проблеми так гостро стоять тому, що тривалий час наших людей виховували передусім політично грамотними, відданими певним ідеям. Ліс, земля, річки, озера, мовляв, є і будуть завжди.
Та з кожним роком наша планета дедалі більше забруднюється. Багато річок, озер перетворилися на болота й зовсім висохли через те, що люди забруднювали їх шкідливими речовинами, відходами і не дбали про них.
Народна мудрість говорить: “Які люди, така й Природа довкола них”. І це і правді так, бо тільки
Екологічна культура передбачає і піклування людини про природу: не зливані в природні водоймища отруйні речовини, дбайливо перероблювати відходи. І не тому, що якась інстанція оштрафує, а тому, що це обов’язок людини, яка є часточкою цього навколишнього середовища.
Я вважаю, щоб підняти культуру людини, потрібно до шкільної програми ввести курс “Екологічна освіта” для учнів 5-11 класів. Щоб кожен знав, яку йоду він п’є, чим дихає і як це все поліпшити та зберегти для нащадків.
ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ
1. Календарно-обрядові пісні весняного та літнього циклів – гімн природі
Життю та радості.
2.Народна пісня у житті давніх українців.
3.Народна пісня в нашій сім’ї.
4.Рослинна символіка обрядової поезії. “Ще не вмерла України…”
5.Малий гайдамака (за уривком “Дитинство Шевченка”).
6.Народна Легенда про дівчину Україну і пісня О. Кониського “Молитва” Літописна основа сюжету поеми М. Вороного “Євшан-зілля”.
6. Характеристика героїв поеми М. Вороного “Євшан-зілля”. Як би склалася доля малого Тараса Шевченка в наш час.
7. Образ народного співця у поемі Т. Шевченка “Тарасова ніч”.