Дві віри – селянина Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна

Твір за романом В. Барки “Жовтий князь”. Роман В. Барки “Жовтий князь” – перший в українській літературі великий прозовий Твір про голодомор 1933 року. (Василь Барка – український письменник. Переживши страшні роки голодомору 1933 року, після еміграції за кордон написав роман “Жовтий князь” про ці страшні події. Назва роману символічна: образ “жовтого князя” – це образ демона зла, який завдає руйнації і спустошення, смерті.) Жовтий князь” В. Барки – відверта розповідь про трагедію голодомору 1933 року.. Важке становище

українського селянина після революції і громадянської війни. (В. Барка у своєму романі наочно показує, яким було життя, за яке боролися у роки революції і громадянської війни. Зі зміною влади селяни не стали жити краще, а навпаки, опинилися в катастрофічному становищі і втратили віру.

Дві віри – Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна. Мирон Катранник і Григорій Остроходін уперше зустрілись на лекції в сільраді. Перша думка Мирона Даниловича про Остроходіна: “Страшний, ох, страшний! Переступить хоч закон, хоч що!” Так і сталося. Родина Катранника – це щирі, людяні, чесні, працьовиті

селяни. Мирон вірив, що революція змінить життя селян на краще. Антиподом йому виступає Григорій Остроходін – палкий комуніст, що думає, як би прислужитися владі. Він вірить у владу, якій потрібні віддані їй люди, а не народ.

Роман В. Барки “Жовтий князь” – це болюча правда про тоталітарну більшовицьку систему влади, яка знищує все гуманне, людяне, яка вбиває віру в людей.) Роман В. Барки “Жовтий князь” – роман-реквієм по жертвах голодомору 1933 року. (Американський вчений Конквест Роберт у книзі “Жатва скоріш” наводить дані, що в період з 1930 до 1937 року загинуло 11 мільйонів селян, а ще 3,5 мільйона були заарештовані і згодом померли в таборах., із них 5 мільйонів селян загинули від голоду 1932-1933 років в Україні. Роман Барки – це реквієм по загиблих і осуд системи, яка це породила.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Дві віри – селянина Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна