Доба великих реформ
Ще в квітні 1985 року Михайлом Горбачовим, тодішнім генеральним секретарем ЦК КПРС, було здійснено першу спробу подолати “період застою” в економіці й громадсько-політичному житті. Не підлягає сумніву, що ця спроба вдалася: досить швидко було розхитано фундамент тоталітарного СРСР, і вже влітку 1991 року переважна більшість колишніх союзних республік отримала жадану незалежність. В Україні це був день 24 серпня, який нині ми святкуємо як День незалежності. Саме тоді почалися реформи, які тривають до сьогодні.
Узагалі вираз “доба
Сьогодні реформування потребує не лише економіка. Назріли зміни в народній освіті, охороні здоров’я, житлово-будівельному комплексі. Мабуть, простіше назвати ті сфери життя, які таких змін не потребують. Кожен громадянин України має усвідомити, що без його дієвої участі впровадження більшості реформ буде просто неможливим.
Учні – теж учасники нашої доби реформ. Наша участь може здаватися тут досить скромною, але це не так. Саме в школі закладається фундамент майбутньої кар’єри, і власне, всього подальшого життя. Ми, школярі, повинні виховувати в собі якості, притаманні взагалі українській нації, зокрема демократизм поглядів, дружнє ставлення до представників інших народів, потяг до знань тощо. І тільки тоді, коли всі ці якості стануть невід’ємною частиною нашого єства, ми, молоді українці, зможемо гідно вступити до доби великих реформ разом із усім народом нашої неозорої Батьківщини.