“Читаючи Аполлінера… “

Гійом Аполлінер свій шлях поета розпочинав як символіст. В процесі творчості він розробив засади сучасного підходу до розвитку мистецтва, розповсюдив у поезії принцип кубізму, а також широко застосовував техніку кубістського живопису. Метець став творцем знаменитих каліграм (віршів у вигляді малюнка), у своїх поезіях відрікся всяких розділових знаків, бо був переконаний, що істинною пунктуацією вірша є паузи та його ритм.

Аполлінер став теоретиком сюрреалізму, тобто “надреалізму”, оскільки на його думку, поет повинен вести боротьбу

з застарівшими поетичними штампами, експерементувати, вносити щось своє, творити несподіване.

Така нова поетична техніка віддзеркалилась у вірші “Зарізана голубка й водограй”. Вже в самій назві закладені образи-алегорії. Голуб вважається символом миру, а зарізана голубка є його запереченням. З цією білокрилою пташкою, що плакала біля фонтану до ранку, автор порівнює нещасливу долю жіноцтва, яке несе на собі тягар очікування рідних з війни.

Водограй є неоднозначним символом. Вода вважається символом життя, а водограй є її стихійним, галасливим, буремним потоком.

Поетові роздуми та тривога

за рідних і близьких виражені трохи незвично. Однак це тільки підкреслює їх силу, робить яскравішими переживання.

У творі переважує змальовування червоних кольорів, які асоціюються з кров’ю: зоря, вуста та море крові, червона квітка олеандру.

Отже, в розумінні поета війна – ніщо інше як смерть і кров, саме так він осмислює її у цьому вірші. Даний твір є цілковитим звинуваченням для тих, хто розпочав і продовжував вести Першу світову війну.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Читаючи Аполлінера… “