Чи виправдана зрада заради кохання? (За повістю М. Гоголя “Тарас Бульба”)
УКРАЇНА ТА її ІСТОРІЯ В ЛІТЕРАТУРІ
М. ГОГОЛЬ, Р. М. РІЛЬКЕ
Чи виправдана зрада заради кохання? (За повістю М. Гоголя “Тарас Бульба”)
Кожна людина хоча б один раз у житті стоїть перед вибором. Він може бути різним, та найчастіше стосується честі, совісті, друзів, кохання, вітчизни. Це питання є одним із головних у повісті М. Гоголя “Тарас Бульба”.
Запорожці, Тарас Бульба, сини Тарасові Остап і Андрій також поставлені перед вибором. Як визволити товаришів і не віддати проклятим ляхам завойоване, я к не осоромити рідної землі,
Вони виросли в одній сім’ї, але були дуже різними. Це було видно ще з років навчання у бурсі. Остап був впертий, наполегливий, вірний товаришам, “добрий у такій мірі, в якій тільки можна було бути з такою вдачею і в тодішній час”. Андрієві були притаманні спритність, хитрість, уміння викрутитись з будь-якої ситуації, перекласти свою провину на іншого.
На Січі брати зарекомендували себе як гарні козаки. Та під час осади Дубно
Андрій через любов до прекрасної полячки і бажання її врятувати перейшов у стан ворогів. “І загинув козак! Пропав для всього козацького лицарства!” Андрій зробив найстрашніше: зрадив вітчизну, Січ, батька, матір, товаришів, віру. Тарас Бульба вбив зрадника. Це було жорстоке рішення, але за законами воєнного часу воно було єдино правильним. Бо зрадникові немає місця серед козаків. Це ганьба усього роду.
Взагалі, кохання – це світле почуття, яке окрилює, надихає на добрі справи. Зрада – це гріх, ниций вчинок, який заплямовує душу. І ніяка зрада таких святих понять, як віра, батьківщина, батьки, ніколи і нічим не може бути виправданою.