Чи варто бути модним? (твір на морально-етичну тему)
Що б там не казали, а перше враження про людину складається за її зовнішнього вигляду. Кожному з нас хочеться вдягатись елегантно і вишукано. Гарний смак завжди був ознакою вихованості. Слово “мода” наштовхує нас на думку про одяг.
У кожного свій погляд на моду. Наприклад, життя в печері не вимагало від одягу естетичних особливостей. Існувала тільки потреба зігріти тіло, захистити від пошкоджень. Тоді використовувались різноманітні підручні засоби. Поступово, з розвитком цивілізації, до одягу почали ставитися як до окраси. Погляди
Одяг змінюється, тобто мода оновлюється, і кожний з нас повинен знайти в ній головне. Кількість нарядів ще нікого не зробила елегантним. Мистецтво одягатись полягає в умінні комбінувати між собою предмети одягу, застосовуючи те, що личить. Деякі модниці, намагаючись, але не вміючи бути індивідуальними, копіюють відомі моделі. Необхідно зрозуміти, що еталону в моді не існує, інакше людина втратить свою індивідуальність. Мода полягає не в наслідуванні певному зразку, а у виборі свого власного стилю. Якщо людина не має власного смаку, то, на мій погляд, вона виглядає
Але все це не головне. Це другорядне “я” у людині. Головне те, що в тебе в душі та серці, те, що ти ховаєш під одягом. Не можна однозначно висловити думку про людину, не поговоривши, не “пройшовши” крізь неї. Як кажуть люди: “Зовнішність обманлива”. Так воно і є.
Головне те, які в тебе людські якості, а не те, скільки коштує твоя спідниця, скільки їх в тебе.
Але в наш час найбільше звертають, увагу, по-перше, на зовнішність людини, а потім і на неї, саме як співрозмовника і товариша. Проте не кожний може дозволити собі гарно одягатися. Наша молодь інколи вважає так: дешева одежа – гнила душа. Та це ж дурниці. Скоріше навпаки: під модним одягом надто часто криється нікчемна душа і пуста голова.
Саме для мене одяг не дуже важливий при знайомстві з людиною.
Отже, головне – в душі, а не зовні.