Байка джерело мудрості

У розділі “Байка у світовій літературі” ми познайомилися з історією розвитку байки, а також із творами відомих байкарів. Байки писали Езоп, Лафонтен, Крилов, Глібов. Спочатку здається, що байка – це розважальний веселий Твір, але насправді автори байок говорять про серйозне. Як сказав Леонід Глібов: “Здається, байка просто бреше, а справді – правду ясну чеше”.

Байка нагадує казку, бо діючи особи в ній – звірі, які розмовляють. Але в байці є ще й мораль – такий висновок, який пояснює суть усього сказаного. І якщо хтось не

зрозумів, що байка “Вовк і Ягня” – це не казка, то треба перечитати ще раз два перших рядки І. Крилова:

У сильного безсилий винен був завжди: Цих прикладів в історії ми досить знаєм.

Або у Жана де Лафонтена в “Зачумлених звірах” теж висновок ясний:

Отак і в нас: є гроші – маєш право, Немає – то під суд іди.

Байка на простих і ясних прикладах показує недоліки людини, висміює дурість, жадібність, неробство. Не знаю, чому байки не пишуть тепер. Мені здається, що така форма вірша дотепна, смішна і влучно потрапляє в ціль.

Власна байка про Миколу і Майку Микола біг до школи З портфельчиком

легким. Аж тут побачив Майку З портфелищем важким. – А що несеш в портфелі, Сусідонько моя? Чому така важкая Ноша ця твоя? Несу знання я в школу – Учила недарма. А ще кільце ковбаски, Сім булочок, сосиски, Три яблука, іриски… Портфель свій кинув Коля За Майчин учепився. Аж раптом поруч з ними Батон ще опинився. Це Майчин охоронець – І пес, і оборонець. У байці висновок читай: Як не твоє, То не чіпай.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Байка джерело мудрості