Звернення Джиммі Валентайна

Знаменитий зломщик сейфів Джиммі Валентайн, в черговий раз виходячи на волю, спокійнісінько приймається за старе. Слід серія зухвалих пограбувань, збитки значні, а докази незначні. Справа приймає настільки серйозний оборот, що розслідування доручається знаменитому детективові Бену Прайсу, що дозволяє власникам сейфів зітхнути з полегшенням.

Тим часом Джиммі Валентайн прибуває в поштовій кареті в містечко Елмор в штаті Арканзас. Зрозуміло, цікавить його місцевий банк. Однак, підійшовши до банку, він зустрічає дівчину, і ця зустріч в корені

міняє його долю. Тепер Джиммі вирішує затриматися в Елмора довше і під чужим ім’ям відкриває там магазин взуття. Комерційне починання Джиммі Валентайна процвітає, а сам він – зрозуміло, під вигаданим ім’ям – робиться помітною фігурою в місті. Він знайомиться з чарівною донькою банкіра Аннабел Адамс, стає своєю людиною в будинку її батьків, була ласкавою до молодого комерсанту, і тому немає нічого дивного в тому, що, коли він зробив Аннабел пропозицію, воно було прихильно прийнято.

Джиммі пише листа старому Друга, де повідомляє про те, що вирішив кинути старе і збирається відтепер жити чесною працею.

За його словами, відразу після весілля він продасть магазин і разом з молодою дружиною відправиться на захід – “менше ризику, що спливуть старі справи”. Він домовляється з приятелем про зустріч в Литтл-Роке, де хоче вручити йому свій дорогоцінний валізку з набором свердел і відмичок, які служили йому вірою і правдою, а тепер стали непотрібними.

Але за день до від’їзду Джиммі в Елмор прибуває сищик Бен Прайс. Він швидко з’ясовує всі, що його цікавило. “Хочете одружитися на дочці банкіра, – бурмоче він з усмішкою. – Не знаю, право… “

Джиммі збирається в Литтл-Рок. У банку його чекає екіпаж, щоб доставити на вокзал. Але до поїзда ще є час, і банкір запрошує всіх своїх родичів і Джиммі в банк, щоб показати тільки що обладнану комору із сейфом. Поки всі з цікавістю роздивляються хитромудрі замки та засуви, у банку з’являється Бен Прайс і з посмішкою чекає свою здобич.

Але тут відбувається непередбачене. Десятирічна племінниця Аннабел Мей замикає в коморі свою маленьку сестру Агату. Банкір в жаху. Часовий механізм не встановлений, і двері просто так не відкрити. Можна викликати з іншого міста фахівця, але за цей час дівчинка може загинути від нестачі повітря і переляку. Аннабел дивиться на боготворімого нею людини і благає щось зробити. Джиммі просить у неї на пам’ять квітка, розкриває чемоданчик і береться за справу. Побивши всі рекорди, він відкриває сейф, і дівчинка, ціла і неушкоджена, опиняється в обіймах матері. Джиммі одягає піджак і прямує до великого чоловікові, загородив прохід, зі словами: “Здрастуй, Бен… Добрався-таки до мене. Ну що ж, поїдемо. Тепер мені, мабуть, все одно “.

Але великий детектив веде себе несподівано. Він запевняє Джиммі, що той, швидше за все, помилився, бо вони не знайомі, і взагалі, його, здається, чекає екіпаж. Договоривши, Бен Прайс виходить з банку і віддаляється по вулиці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Звернення Джиммі Валентайна

Categories: Твори з української літератури

Links