Значення творчості – Олександр Петрович Довженко

Олександр Петрович Довженко (1894-1956 pp.)
Значення творчості
За своє творче життя О. Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва.
На всесвітній виставці в Брюсселі в 1958 р. 117 відомих кінознавців і кінокритиків із 20 країн назвали “Землю” О. Довженка – одним із 12 найкращих фільмів усіх часів і народів.
Довженка називали поетом

і водночас політиком кіно. Митця порівнювали з Гомером, Шекспіром, Рабле, Гофманом, Бальзаком, Бетховеном, Брехтом. А сам митець казав, що свої картини “писав з гарячою любов’ю, щиро. Вони складали найголовніший смисл мого життя”.
Його кінопоеми “Звенигора” (1928 р.) та “Арсенал” (1929 p.), кіноповість “Земля” (1930 р.) були визнані світовою кінокритикою шедеврами світового кінематографа, а Довженко – першим поетом кіно. Низку кіноповістей О. Довженка було екранізовано після його смерті: “Повість полум’яних літ” (1944 р., 1961 p.), “Поема про море” (1956 p., 1958 p.), “Зачарована Десна” (1956

p., 1957 p.).
Витоки творчості О. П. Довженка – в Україні. Вона давала йому силу і творчу наснагу. Віддана й щира любов до своєї землі, своєї батьківщини, свого роду й народу, добре, чуйне, мудре ставлення до всього живого – ось ті орієнтири, що пояснюють невмирущість його творчості: “Любіть землю! Любіть працю на землі, бо без цього не буде щастя нам і дітям нашим ні на якій планеті”. Звернення до простих і святих понять, чесне й проникливе осмислення їх роблять автора філософом, володарем душ, людиною, що стоїть над простором і часом і уособлює собою радощі й болі свого народу. ?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Значення творчості – Олександр Петрович Довженко

Categories: Твори до ЗНО

Links