Жар-Птиця – ІРИНА ЖИЛЕНКО Скорочено

Сусідка моя – чарівниця – годувала надвечір родзинками у клітці золоту Жар-Птицю
З очима-намистинками.
І як воно трапилось – хто його зна, та тільки дверцят не замкнула вона. Рвонулась на волю чудесна Жар-Птиця. 1 враз освітилась казково столиця.
Дорослим і дітям яснішали лиця: “Як хороше жити під сонцем Жар-Птиці!”
І тільки ота трьохсотлітня гава, яка себе називала Павою (старезна, без ока, та ще й кульгава),
Знайшла Жар-Птицю непристойно яскравою.
Зчинила люту стрекотняву: – Вона яскра-яскра-яскра-а-ва! Ганьба!

Таку нескромну птицю тримать годиться тільки в клітці! – Вже третій день нема Жар-Птиці. І людям посмутніли лиця. О, не сумуйте! її нема, бо – розумієте? – зима. Жар-Птиця ж – птаха екзотична, південна, до снігів незвична. Ну, от і простудилась трішки.
Лежить вона терпляче в ліжку, п’є молоко, клює родзинки, чита “Барвінок” і “Мурзилку”. Пішли на лад у неї справи. І скоро знов злетить вона на злість лихим, кульгавим гавам, на новорічну радість нам!
Коментар Хто не мріє про свою Жар-Птицю, яка б осявала життя, виконувала бажання! Така птиця була у сусідки в клітці. І ось раптом вирвалася на волю. Тепер

вона засяяла всім! І тільки гава була незадоволена, адже нею ніхто так не захоплювався, не милувався. Тому вона осудливо заявила, що Жар-Птиця “непристойно яскрава”. А далі йде фантастично-гумористична картинка: Жар-Птиця, ніби звичайна дитина, застудилася й лікується, як це роблять люди. І буде приносити всім радість “на злість лихим, кульгавим гвам”! “Дуже добре, коли в житті є місце яскравим особистостям, фантазії та мрії”, – говорить своєю поезією “Жар-Птиця” І. Жиленко.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Жар-Птиця – ІРИНА ЖИЛЕНКО Скорочено

Categories: Скорочені твори

Links