Завжди будьмо українцями

Немає в людини нічого милішого за Батьківщину, за свою рідну землю! Де хто народився та провів дитячі роки, до тієї землі прив’язується він усією душею своєю на все життя. А хто змушений відірватися від Батьківщини, той завжди мріє про неї як про найбільшу святість. Чимало людей, помираючи на чужині, просять покласти їм у домовину хоч грудочку рідної землі.

Народ наш має свою землю. Цю землю ми повинні любити всією душею й берегти її. Адже рідна земля – це найкраще й наймиліше, що має окрема людина чи окремий народ. Щастя народу, його життя

й розвиток можливі тільки на рідній землі. Туга за нею збільшується, коли доля заносить нас далеко й надовго від неї.

Рідна земля – як рідна матінка, що вміє потішити й приголубити нас. От чому ми звемо Україну ненькою й любимо її понад усе.

Де б ми не перебували – чи вдома, чи на чужині, – ми повинні скрізь свято зберігати все рідне, українське, зобов’язані не цуратися нічого свого.

Тільки належно виховуючи дитину в сім’ї й навчаючи її змалку своєї віри, своїх звичаїв і своєї мови, можна виховати українську дитину, щоб вона стала справжнім сином чи донькою українського народу та повновартіс-ною

людиною. А вже до того, що дитина одержить у родині, дадуть свого і школа, і церква

Пам’ятаймо: кожен, хто пристає до чужого, своїм там ніколи не стане і щасливим ніколи не буде. Тому кожна українська родина має віддати всі свої сили на те, щоб зробити нашу молодь українцями!

Велике значення у вихованні всієї родини, а особливо дітей, молоді взагалі має національне оздоблення оселі. Це обов’язок усіх батьків, а передусім – кожної матері. Ми повинні завжди дбати, щоб дім наш виглядав по-українському. Нехай українські вишивки прикрашають усе, як було в нас у рідному краї: наш одяг, постіль, столову білизну тощо. Вони оповивають душу родини теплом і спокоєм. Мати, яка пильнує за всім цим, скоро бачить наслідки такого національного утримання дому – родина її міцнішає, діти виростають свідомими свого. А це – найбільше щастя для кожного батька чи матері.

О Бов’язок кожної матері – по-українськи проводити в своєму домі свята – Різдво, Великдень тощо. Потрібно нічого не забувати зі свого національного, щоб свято справді створило тепло для всієї родини, а особливо до молоді.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Завжди будьмо українцями

Categories: Нові твори

Links