“Яку людину можна вважати благородною?”

Благородство – явище, яке прийшло до нас з історії. Якщо аналізувати етимологію цього слова, слід звернути увагу на те, що слово це походить від людей, які мають якість “благого роду”. Тому раніше благородною вважалася людина, яка походить з якогось високого або знатного роду. У той же час, якщо говорити про сучасність і той світ, в якому ми з вами живемо, можна відзначити, що зараз формального поділу на роди немає. Всі громадяни за законами рівні і вважається некультурним прямо називати людину благородною або неблагородною. Водночас,

все-таки іноді це чомусь все ще відбувається.

Якою б не була сучасність, наскільки рівними б у правах люди не були, але навряд чи можна називати сучасних людей повністю однаковими. Для деяких з наших сучасників характерні одні ознаки, для інших – інші. Усе ще зустрічаються порядні, чесні і справедливі люди, а також ті, для кого всі ці якості не мають жодного сенсу. Все це дозволяє говорити, що неформально можна вважати когось благородним і сьогодні.

Як мені здається, першою якістю, яка характеризує благородну людини, є порядність. У сучасному споживацькому суспільстві всі люди надмірно прагнуть отримати

наживу, поліпшити своє власне життя. У деяких випадках дуже складно знайти таку людину, з якою можна мати серйозні справи без страху, що вона тебе обдурить. Благородна ж людина завжди порядна. Вона розуміє, що гроші, слава, різні матеріальні блага – все це проходить, випаровується, а людина залишається, і їй треба якось жити в цьому світі зі своєю совістю. У благородної людини дійсно є совість. Вона постійно задає собі питання, вимогливо ставитися до себе і хоче робити навколишній світ не гіршим, а кращим. Благородна людина ставиться до інших так, як хотіла би, щоб ставилися до неї самої. Вона віддає собі звіт в тому, що все в цьому житті повертається, кожен негативний вчинок може відгукнутися і пізніше нагадати про себе. Зрештою, благородна людина шанує пам’ять своїх предків, поважає їх і прагне бути на них усім схожою. Вона також хоче виховати своїх дітей у найкращих традиціях, щоб мати можливість потім пишатися ними.

Поняття благородства і ознаки благородної людини змінилися, але зовсім не втратили своєї актуальності. Сучасна людина теж може вважатися благородною або неблагородною. Втім, якщо хтось здається вам непорядним або нечесним, не варто відразу називати його неблагородним, адже крім образи це ні до чого не призведе.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

“Яку людину можна вважати благородною?”