Якою я бачу культурну людину

ом, ста­турою, серцем і душею. Усі ми різні, неповторні. Це саме про нас колись напи­сав Василь Симоненко:

Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні.

Проте є речі й поняття, які об’єднують усіх, хто жив, живе й буде жити на цьому світі. Це ті одвічні цінності, що століттями створювали людину, наповню­вали сенсом її життя. Це ті культурні надбання, які в майбутньому стануть найяскравішим свідченням існування цієї дивної істоти на планеті Земля.

Тож особистість,

яка протягом свого життя намагається осягнути розумом і серцем усі ці надбання, можливо, й сама створює щось подібне, має право називатися культурною людиною. Крім того, культурний для мене є синонімом до слів “освічений”, “вихований”, “моральний”. Звісно, такими не народжуються.

Проте людині подаровано можливість жити, перебуваючи у вічній динаміці, ві­чній зміні та розвитку. Було б тільки бажання! Велике бажання самовдоскона­люватися, збагачуючи свій внутрішній світ.

І ось тут у великій пригоді стане художня література – один з видів мисте­цтва, що вчить нас бачити прекрасне,

благородне, розуміти справжні естетичні та моральні цінності. Саме завдяки літературі людина розширює світогляд, виховує літературний смак, знайомиться із шедеврами світової літератури. Іван Франко писав:

Книги – морська глибина!

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

Саме ці диво-перлини з плином часу довершують образ людини. І певної ми­ті істота, що тільки вчора мріяла стати справжньою людиною, сьогодні вже, як довершений ювелірний виріб, красується усіма гранями свого “я”. Саме не хи­зується, а красується…

Проте, говорячи про культурну людину, не можна нехтувати й різними видами мистецтва. Адже театр, кіно, музика, живопис, архітектура – все це ті пазли, що тільки разом, тільки в певній системі можуть утворити полотно, на якому яскра­во сяятиме, немов краплинка на сонці, культурна, освічена й вихована людина.

Людина з добрим серцем і щирою душею,

Яка життям своїм й діяльністю своєю

Говорить світові щодня

Про день прожитий не дарма.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Якою я бачу культурну людину

Categories: Твори на вільні теми

Links