“Якого змісту набуває рефрен у вірші “Незнайома” О. Блока?”

Вірш “Незнайомка” є одним з найзнаменитіших віршів російського поета, драматурга та перекладача О. Блока. Цей твір відноситься до другого періоду творчої діяльності цього митця, коли символом цивілізації для автора був Петро І та місто Петербург, що втілюється у відповідних образах ресторану, шинку, трактиру.

Втіленням бездуховного та пустого життя стає приміський ресторанчик. Тут протиставляється цивілізація, місто, обмеженість міщанства гармонійності світу природи. Цим і зумовлюється контрастність цього вірша.

Через призму

емоційно-піднесеної іронії у вірші “Незнайомка” зображується конфлікт, котрий і становить основну складову сюжету. Дійсність тут є світом обивателів, котрі марнують свої дні в пияцтві та розпусті. Така дійсність представлена в змалюванні дачного передмістя та задушливого ресторану.

Однак цим монотонним картинам протиставляється друга частина вірша, в котрій появляється загадкова Незнайомка. В ній все незвичне: і образ, і фігура, і лице. Образ прекрасної незнайомки виходить з розуміння земної краси. Вона, незвичайна, оповита чарівним серпанком, уособлює містичний ідеал дівочої вроди та гармонії. Романтизму

в змалюванні неземної красуні-незнайомки додає рефрен, який використовується в вірші. Цей художній засіб посилює ефект викладеного в рядках поезії.

Образ Незнайомки став дуже дорогим для О. Блока. Він не дає забути про духовні ідеали та вічну красу, без котрих неможливе людське існування. Переступаючи грані реальності цей образ в кінці розпадається на окремі частини.

“Незнайомка” однозначно є одним з найглибших віршів О. Блока, він красивий за своєю поетичністю. Такі вірші не проходять повз читача, вони тривожать кожен нерв тендітної людської душі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


“Якого змісту набуває рефрен у вірші “Незнайома” О. Блока?”

Categories: Твори на задані теми

Links