“Яким має бути сьогоднішній лицар?”

З світової літератури нам відомі образи великої кількості різних лицарів. Вони володіли істотною кількістю різних характеристик і якостей. У минулому лицарем був чоловік шляхетного роду і походження, який творив добрі справи, причому робив це абсолютно безкорисливо і без бажання отримати за це якусь вигоду або користь. Втім, це можна називати лише спільною рисою всіх лицарів. В цілому ж вони мали безліч особливостей і характеристик. Отже, випадки були різні. Втім, потрібно орієнтуватися саме на те, що було між ними всіма загального.

Щоб

зрозуміти, яким лицар буде сьогодні, слід проаналізувати сучасний устрій суспільства. Насамперед, варто сказати, що наше суспільство – це суспільство споживання. Фактично, як би там не заявляли сучасні філософи і мислителі, головна цінність більшості сучасних людей – це отримати гроші і витратити їх. Економічний сенс існування людини посідає перше місце. Найбільшу відчувають заздрість до тих, хто багатий, їх життя представляється обивателем якоюсь казкою або раєм на землі. З усього цього випливає дуже логічний і передбачуваний висновок: найуспішніші це ті, хто багато споживає. Щоб споживати, потрібні гроші. І

ти ніяк не отримаєш гроші, якщо будеш допомагати людям безкорисливо. Жодну з сучасних послуг в сучасному світі не можна отримати безкоштовно. Навіть до друзів і родичів нині ставляться споживацьки. Перше питання до них: “а що ти можеш мені дати?”

Чесно кажучи, я не думаю, що в нашому сучасному суспільстві, з урахуванням всього вищесказаного, може з’явитися велика кількість лицарів. Особисто я жодного такого лицаря не знаю. Хоча теоретично я можу уявити, хто такий лицар сучасності. Думається мені, що він повинен бути подібний лицарю минулих років. Він повинен робити справжнє велике добро людям, але нічого не вимагати від них у відповідь. Крім того, такий лицар повинен бути повністю байдужим до того, що думає про нього суспільство і всі ті люди, які його оточують. Це потрібно тому, що будь-який лицар неминуче зіткнеться з тим, що його оточують звичайні люди, які будуть твердити йому про те, що лицарські вчинки – це нерозумно, безглуздо і не несе лицарю ніякої користі і допомоги в умовах сучасних ринкових відносин.

Я не виключаю, що лицарі в сучасному світі просто не існують і не зустрічаються. Нинішнє суспільство вважає будь-яке лицарство дурістю і чимось несерйозним. Той же, хто вміє протистояти суспільству і не боїться йти проти нього, в той же час бажає робити добрі безкорисливі вчинки, той може бути справжнім лицарем. Чи є такі люди в сучасному світі? Це питання для мене відкрите.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Яким має бути сьогоднішній лицар?”

Categories: Твори на задані теми

Links