“Як я розумію ідею та назву поезії Сontra spem spero?”

Останнім часом ми можемо дуже часто почути про те, наскільки важливим є для людей позитивний настрій в житті. З цим твердженням цілком можна погодитися. У житті кожної людини або навіть спільності людей можуть виникати неприємні ситуації або періоди. Але це зовсім не означає, що життя закінчилося і можна перестати вірити в краще. Позитивне ставлення цілком може врятувати в найважчі хвилини життя, воно мотивує людину рухатися вперед, не звертати уваги на невдачі і виправляти несприятливі ситуації.

Чимось подібним і є основна думка поезії

Лесі Українки. У житті українського народу, про долю якого так турбувалася у всі часи поетеса, було дуже багато всього неприємного. Тим не менш, багаторічна віра українців у створення гідної суверенної і держави все-таки втілилася в життя. І все це завдяки вірі. Звичайно, активна робота по цих напрямках теж повинна вестися. У поемі Леся Українка розповідала, що в житті все буває іноді дуже складно, досягти поставленої мети дуже складно, практично неможливо. Але все-таки, якщо вірити, то рано чи пізно результат може прийти. Саме так я розумію основну думку цієї поезії. Про що б не йшла мова – про якісь суспільні
процеси або про особисте життя – навіть у найскладніші моменти дуже важливо зберігати віру, адже вона може допомогти людині, підказати їй вихід зі складної життєвої ситуації.

Назва цієї поезії ще простіше, ніж її ідея. З латинського “Сontra spem spero” перекладається як “Без надії сподіваюсь”. Назва напряму пов’язана з головною думкою поезії. Леся Українка описувала в поезії і свої особисті біди, і біди свого народу. І те, й інше було дуже складним. У самої поетеси практично не було віри в те, що ситуація може змінитися і стати краще. Вона практично не мала надії. Однак, незважаючи на це, вона примушувала себе вірити в краще, змушувала себе сподіватися. Якщо людина втрачає віру і просто забуває про важливі і принципові аспекти свого життя, вони вже точно не виконується і не реалізуються. Але якщо зберігати таку віру і ні про що не забувати, то шанси ще залишаються, можливо, щось колись зміниться на краще. На прикладі віри Лесі Українки і того, що сталося з сучасною Україною, ми можемо в цьому легко переконатися.

Головна думка і назва відомої поезії досить зрозумілі для кожного читача без винятку. Вони криється в тому, що навіть у найскрутніші моменти не можна забувати про найголовніше. Потрібно вірити у свої ідеали і прагнути до їх реалізації. Коли-небудь вони втіляться в життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Як я розумію ідею та назву поезії Сontra spem spero?”