“Як вирішити конфлікт з вчителем?”

Кожен з тих людей, які сьогодні живуть на Землі, повинен розуміти, що життя в цілому без конфлікту не буває. Всі ми люди і всі ми – яскраві індивідуальності, наповнені своїми особливостями і характеристиками. Кожен з нас хоче, щоб до нього було гарне ставлення, але дотримання такої умови постійно уявити собі практично неможливо. Саме з цієї причини конфлікти трапляються постійно, у тому числі і в сфері навчання, наприклад, між вчителем і учнем.

Проблема конфлікту між вчителем і учнем досить поширена. Серед сучасних вчителів занадто багато

людей, які сприймають спілкування з учнем як щось особисте. Вони ображаються на дітей, намагаються виховати їх замість того, щоб викладати свій предмет. Саме з цієї причини і поведінка дітей загострюється, вони стають більш прямими з учителем і охоче йдуть на конфлікт. Конфлікт між учителем і учнем завадить обом цим категоріям. Учень ризикує значно погіршити свої оцінки через небажання вчити предмет того вчителя, який йому не подобається. Вчитель може зупинитися в професійному розвитку через те, що він буде зосереджений на особистих відносинах з учнем, а не на професійному впливі з ним. З усього цього можна
сказати з абсолютною впевненістю, що конфлікт може спричинити за собою негативні наслідки для всіх, хто бере в ньому участь.

Але такий конфлікт цілком можна вирішити. Насамперед, необхідно визначитися, від кого буде виходити ініціатива. В ідеалі ініціатива повинна виходити від вчителя. Працювати з дітьми – це його покликання, а тому він повинен вміти знаходити спільну мову незалежно від ситуації, навіть якщо ця ситуація складна і напружена. Звичайно, бувають різні вчителі. Зустрічаються й гонорові, горді особистості, які йдуть виключно на ескалацію і хочуть помститися. Спілкування з такими вчителями обертається для учня надмірними проблемами, так що іноді й учневі раціонально піти на улагодження відносин. Зробити це можна по-різному, форма залежить від ситуації. Але, як правило, потрібно пам’ятати, що вирішення конфлікту має включати визнання власної провини, прохання прощення і обіцянку, що таке в майбутньому не повториться.

Думається, що найголовнішим у вирішенні такого конфлікту буде той, хто буде його ініціювати. Набагато краще, якщо це був вчитель, в службові обов’язки якого входить вирішення подібних ситуацій. Але, насправді, такою людиною цілком може бути і учень. Звичайно, йому це буде зробити набагато складніше і ефект від того далеко не обов’язково буде добрим, але деякі ситуації вимагають саме такого рішення.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Як вирішити конфлікт з вчителем?”