Я велосипедист

Велосипед – дуже поширений вид транспорту. Велосипеди є різних видів – залежно від їхнього призначення, конструкції та функції. За призначенням велосипеди бувають дитячі, підліткові та дорослі. За конструкцією основними видами є одноколісні, двоколісні, триколісні, чотириколісні, велоколяски, тандеми. За функцією цей вид транспорту може бути різних видів – гірські, дорожні, спортивні, вантажні, циркові тощо.

Конструкція велосипеда розроблена таким чином, щоб мінімізувати можливість травмуватися як водієві, так і оточуючим. Класична

конструкція велосипеда передбачає наявність таких елементів: колеса, педалі, ланцюг та спеціальні закріплюючі конструкції, кермо. Додатково велосипеди оснащують елементами, направленими на підвищення безпеки – дзвоник, дзеркало, гальма, фари, світловідбивачі, габаритні вогні, захисні дуги та накладки. Щоб забезпечити безпечність використання велосипедного транспорту, треба уважно стежити за справністю функціонування всіх деталей його конструкції. Для цього слід проводити систематичну перевірку технічного стану велосипеда перед його використанням.

Їдучі на велосипеді, потрібно виконувати спеціально

розроблені правила дорожнього руху. А саме:

Їздити дорогами можна лише після досягнення 14 років; їздити по дорозі можна тільки у випадку, якщо водій вміє впевнено керувати велосипедом; при керуванні велосипедом на проїзній частині слід тримати дистанцію від тротуару – не більше 1 м і дотримуватися безпечної відстані з іншими учасниками дорожнього руху; при поворотах обов’язково потрібно сигналізувати про них іншим учасникам дорожнього руху, піднімаючи руку, яка відповідає напряму повороту; за необхідності обгону інших учасників руху потрібно сигналізувати про це, використовуючи дзвоник; обов’язково потрібно вмикати фари, габаритні вогні та світловід-бивачі при їзді у темну пору доби; слід дотримуватись швидкості, визначеної дорожніми знаками; категорично забороняється їхати, не тримаючись за кермо, не тримаючи ноги на педалях. не слід їхати на велосипеді, тримаючись за інший транспорт; на велосипеді можна перевозити лише такий вантаж, який не заважає керуванню й не заважає пересуванню інших учасників дорожнього руху; можна перевозити лише пасажирів, вік яких не перевищує 7 років і тільки за умови наявності спеціально обладнаного місця для сидіння; не рекомендується використання велосипеда під час погодних умов, які утруднюють керування – погана видимість, дощ, ожеледиця, сніг. Як відомо, при порушенні правил дорожнього руху можливе виникнення дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Вони поділяються на типи залежно від того, хто був винуватцем ДТП (водій, пішохід тощо); які наслідки (із загибеллю та травмуванням людей, без людських жертв, з матеріальними збитками чи без них); хто був учасником ДТП (з участю автомобілів, громадського транспорту, велосипедів тощо); де трапилося ДТП (на перехресті, підйомі, спуску); які причини ДТП (перевищення швидкості, нетверезий стан водія).

У разі, якщо велосипедист виявився причетним до ДТП, він повинен залишитися на місці події до прибуття працівників ДАІ і за необхідності надати допомогу потерпілим до прибуття медиків.

Водій велосипеда повинен знати та правильно розуміти хоча б деякі з дорожніх знаків. Найважливішими для велосипедистів є такі знаки з груп:

Попереджувальні знаки – “перехрестя з трамвайною колією”, “викидання кам’яних матеріалів”, “падіння каміння”, “дорожні роботи”, “виїзд велосипедистів”; заборонні знаки – “рух механічних транспортних засобів заборонено”, “рух на велосипедах заборонено”, “виїзд заборонено”, “рух пішоходів заборонено”; наказові знаки – “доріжка для пішоходів”, “доріжка для пішоходів та велосипедистів”; інформаційно-вказівні – “місце зупинки таксі”, “підземний пішохідний перехід”, “надземний пішохідний перехід”; знаки сервісу – “лікарня”, “місце відпочинку”, “туалет”. Важливо також знати особливості розмітки доріг: найважливішим для велосипедиста є розпізнавання “зебри” з указанням напрямку рух пішоходів чи без нього. Тож велосипедист – це повноправний учасник дорожнього руху і повинен виконувати всі правила та вимоги, поставлені відповідними законами.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Я велосипедист

Categories: Нові твори

Links