Характеристика образу Івана Палійчука за повістю М. Коцюбинського “Тіні забутих предків”

Михайло Коцюбинський подарував світові українського Ромео! Головний герой твору “Тіні забутих предків” Іван Палійчук – образ справжнього романтика, для котрого кохання є найціннішим почуттям.
Іван – звичайний гуцульський парубок, дев’ятнадцята дитина в родині. Чарівна природа Гуцульщини пробудила в хлопцеві відчуття прекрасного, спостережливість та особливу вдумливість. Його очі таїли в собі щось незбагненне для інших. Навіть рідні люди не завжди розуміли Івана. Не могли вони зрозуміти прагнень його душі, що виходили

за межі буденного життя. Герой прагнув пізнати загадковий світ природи. Він здавався йому справжньою казкою, де є місце не тільки звичайним людям, але й міфічним істотам.
Родина Палійчуків ворогувала з родиною Гутенюків. Їхня неприязнь часто виявлялась у словесних сутичках та бійках. Одного разу Іван зустрівся з Марічкою Гутенюк. Спочатку вони посварились, як це робили всі члени їх родин. Але потроху зрозуміли, що подобаються одне одному. Ця дитяча симпатія обернеться потім справжнім і єдиним в їх житті коханням. На жаль, історія українських Ромео та Джульєтти закінчиться трагічно. Марічка загине, а Іван
не зможе її забути. Деякий час Іван спробує нормально жити, працювати та навіть одружиться, але не втамує свого болю. Одного разу він піде до річки, де зустріне Марічку в образі міфічної істоти і кинеться за нею в воду.
Іван Палійчук – надзвичайно привабливий образ в нашій літературі. Він – справжній син природи, захоплений її дивами. Його гра на сопілці – вияв Великої романтичної душі. А кохання до Марічки – чисте та вічне – джерело духовності героя. Дивовижність його натури та незламність характеру захоплює читача з перших сторінок твору.
Іван Палійчук – “вічний образ”, що назавжди увійшов в українську літературу як символ справжнього кохання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Характеристика образу Івана Палійчука за повістю М. Коцюбинського “Тіні забутих предків”