“Характеристика дружини Сави Рахіри”

У повісті Ольги Кобилянської “Земля” існує велика кількість різних героїв. Є серед них позитивні герої, є суто негативні, є й такі, чию роль представляється досить складним визначити. Виключно негативним є образ Рахіри, дружини одного з синів Федорчуків Сави.

Автор повісті описує батьків Рахіри. Батько її був неблагонадійним циганом, які пропив всі гроші сім’ї, навіть вбив людину і відсидів у в’язниці. Мати Рахіри була одноокою, але мала землю, саме тому батько Рахіри Григорій і одружився на ній. Сама дівчина в цій сім’ї теж

зросла далеко не найкращою. Вона не хотіла працювати, весь час приділяла власним справам і практично ніколи не замислювалася про майбутнє. Всі сусіди глузували з Рахіри, оскільки вона була дівчиною досить доступною і вішалась на шию багатьом хлопцям. Автор повісті протиставляє негативну героїню Рахіру позитивної героїні Анні. Обидві дівчини любили синів сім’ї Федорчуков: Рахіра – Саву, а Анна – Михайла. При цьому Анна була дуже працьовитою, завжди допомагала у всьому батькам, прагнула встигнути побільше всього зробити і практично не мала часу для того, щоб займатися своїми особистими справами. Анна чекала

вірно, поки Михайло повернеться з армії, і продовжувала трудитися, щоб мати можливість забезпечити свою майбутню сім’ю. Сава ж, з яким зустрічалася Рахіра, в армію не йшов. З цієї причини двоє молодих людей проводили спільно багато часу. Дівчина постійно критикувала родичів Сави, переконуючи хлопця в тому, що вони його використовують і можуть позбавити спадщини. Вона чинила на нього саме негативний вплив своїми промовами і способом життя, в якому він теж був змушений брати участь. Такий вплив з боку Рахіри мав просто страшні наслідки. Сава повірив їй і захотів отримати всю спадщину для себе. З цієї причини він зважився підняти руку на свого брата. Коли Михайло повернувся з армії у відпустку, батьки були дуже раді його зустріти, але незабаром вони дізналися, що Михайло був застрелений під час прогулянки лісом. Суд встановив, що стріляли зі зброї Сави, але інших доказів його провини не було, тому братовбивець був виправданий.

Рахіра разом з братами Анни – один з негативних персонажів повісті. Її жахливий характер, заздрість і злість підштовхнули її чоловіка Саву на вбивство його рідного брата. Це повністю зруйнувало сім’ю Федорчуків, адже після цього батько і мати й зовсім відмовилися залишати спадщину кому-небудь. Рахіра стала головною винуватицею того, що Сава убив Михайла.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Характеристика дружини Сави Рахіри”

Categories: Твори на задані теми

Links